انجمن بیکر استریت
اولین قصر ذهن - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بیکر استریت (https://baker-forum.ir)
+-- انجمن: مباحث دیگر (https://baker-forum.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مخا ! (https://baker-forum.ir/forumdisplay.php?fid=27)
+---- انجمن: حافظه (https://baker-forum.ir/forumdisplay.php?fid=33)
+---- موضوع: اولین قصر ذهن (/showthread.php?tid=269)

اولین قصر ذهن - سید - 2016/10/24

بنظرتون اولین قصر ذهن مال کی بود؟ شرلوک؟ نه خیلی قدیمی تر از شرلوک . تو ی یونان و چند صد سال اول میلادی
تو یه کتاب که توی بخش کتاب ها هم تایپیکش رو میذارم راجع به قصر ذهن و حافظه قوی و ذهن های برتره این مطلب بود.یه تیکش رو میذارم فقط اسم شخص اول خیلی طولانیه همون X  کافیه.
توی یه مهمونی خیلی بزرگ به آقای X  میگن یکی دم در باشما کار داره به محض اینکه X پاشو
از در بیرون میذاره سقف پشت سرش پایین میاد و هیشکس زنده نمیمونه  22 22  
تازه میفهمه اشتباه کردن و با کس دیگه ای کار داشتن 21 این جوری X میشه یکی از معدود بازمانده های حادثه . موقع تعیین هویت اجساد و مشخص کردن جسد ها به مشکل میخورن چون مشخص نمیشه که این جسد کیه یا اون مال یه کدوم مرده!!  47
اینجا برای اولین بار یا یکی از دفعات اول از قصر ذهن و حافظه قوی رو نمایی و استفاده میشه.آقای X با رجوع به حافظش و قصر ذهن که همون سالن پذیرایی و محل وقوع حادثه بود تونست بفهمه و تعیین کنه که جای هر شخص (البته جسدش)تقریبا کجاس .مثلا میگفت از در که اومدم سمت چپم فلان دو تا داداش بودن بعد از روی یه سری نشونی مثل انگشتر و این حرفا بیشتر از استنتاج هاش تایید میشد. اون استنتاج هاییی هم که تایید نمیشد به خاطر هوش بالا ودقت عمل X پذیرفته میشدن و با همون اسم معلوم شده توسط X دفن  شدن
.بیشتر اشخاص مشخص شدن و فقط یه عده کمی نامعلوم بودن چون X اونا رو ندیده بود. واین اولین قصر ذهن بود. شاید قبل از اون هم قصر ذهنی بوده ولی من خبر ندارم
خواهشا نظر یادتون نره.
لینک تایپیکه همون کتابی که گفتم تو بخش کتاب ها
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: اولین قصر ذهن - Milad - 2016/10/28

جل الخالق22
اینی که گفتی اسمش« سیمونیدز»درسته؟
اگه درباره کاخ ذهن یه جستجویی هم بکنین میفهمین که همین یارو این روش رو اختراع کرد!

RE: اولین قصر ذهن - سید - 2016/10/28

(2016/10/28، 11:00 PM)Milad نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. جل الخالق22
اگه درباره کاخ ذهن یه جستجویی هم بکنین میفهمین که همین یارو این روش رو اختراع کرد!

اسم طرف رو فراموش کردم چون سخت بود منبعم هم همون کتاب قدم زدن با اینشتین روی ماه بود.
میلاد جان اگه تونستی یکم از نتایج جست و جوت رو بذار

RE: اولین قصر ذهن - Milad - 2016/10/29

(2016/10/28، 11:16 PM)سید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016/10/28، 11:00 PM)Milad نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید. جل الخالق22

اسم طرف رو فراموش کردم چون سخت بود منبعم هم همون کتاب قدم زدن با اینشتین روی ماه بود.

به روی چـــــــــــشم. تا آخر این هفته اصلا یه تاپیک ایجاد میکنم درباره تاریخچه روش کاخ ذهن.

RE: اولین قصر ذهن - سید - 2016/10/29

(2016/10/29، 08:28 PM)Milad نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016/10/28، 11:16 PM)سید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به روی چـــــــــــشم. تا آخر این هفته اصلا یه تاپیک ایجاد میکنم درباره تاریخچه روش کاخ ذهن.

دمت گرم