سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

نظريه داروين به طور خلاصه چه مي گويد؟
من درست نمیدونم فقط از نظر اسلام گفتم فک نکنم غلط باشه
ولی خودمم اصلا قبولش ندارم:/
Keep 
Calm
:And say
!Bored
پاسخ
 سپاس شده توسط BLUE CLOUD 15
یه اصلی هست که میگه تو دنیا میلیارد ها انسان با میلیارد ها اعتقاد و عقاید و نظرات و باور ها و علایق متفاوت وجود داره و من تو تمام زندگیم تمام سعیمو کردم تا بهش پایبند باشم،خیلی خوبه که به این اصل عمل کنیمو از دعوای بزرگی که ممکنه پیش بیاد جلوگیری کنیم
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط M.M ، BLUE CLOUD 15
وای خدا من دو سال پیش سر این قضیه تا سر حد جنون رفتم کل زندگیم شده بود این که درسته یا نه
خداوند مجهز ها رو فرا نمی خونه 
بلکه فراخونده ها رو مجهز می کنه 
پاسخ
به نظر من نه نظریه فرگشت و نه نظریه مقابلش یعنی طراحی هوشمند هیچ کدوم کاملا درست نیستن. نظریه فرگشت میگه تغییر ژن ها تصادفیه و میتونه خود به خود و بدون تدبیر خاص اتفاق بیفته در صورتی که خیلی از خصوصیات انسان ها و حیوانات دلیل و منطق خودش رو داره. به عنوان مثال جفت  گیری و تولید مثل؛ فک میکنین واقعا تصادفیه که تلاش موجودات برای رسیدن به بزرگ ترین لذت جسمی منجر میشه به تولید مثل و بقای نسل موجودات؟ 
این نظریه بعضی اعضای بدن رو هم بلااستفاده خطاب میکنه و میگه طی فرگشت های گوناگون از میمون به انسان کاربرد خودشون رو از دست دادن و بزرگترین مثالی که فرگشت گرا ها میزنن آپاندیسه. در حالی که کشف شده که آپاندیس یه جور مخزن باکتری های مفید روده است تا موقع ابتلا به اسهال روده ازباکتری خالی نشه. برای همینه که کسانی که آپاندیسشون رو درآوردن موقع ابتلا به اسهال یکم دیرتر بهبود پیدا میکنن.
و اما نظریه مقابل نظریه فرگشت یعنی نظریه طراحی هوشمند هم عیب و ایراد های خودش رو داره. این نظریه میگه که انسان به طور ناگهانی و یکجا خلق شده. خوب این نمیتونه درست باشه چون خداوند خودش تاکید کرده که آفرینش انسان از خاک آغاز شده و طی مراحل مختلف به شکل نهایی خودش رسیده. تو کتاب مرصاد العباد روایت هست که خداوند فرموده: گل آدم را در چهل روز (اخروی ) به دست خود سرشتم. این میتونه یه جور توضیح برای فرگشت جسم انسان قبل از دمیده شدن روحش باشه. از طرف دیگه تو قرآن گفته شده که از نشانه های خداست که انسان ها از قبائل و رنگ ها و شکل های متفاوت هستند. این خودش یه جورایی تاییدی بر فرگشت جمعی (تغییر خصوصیات ژنتیکی انسان های ساکن یک منطقه در اثر شرایط اقلیمی) باشه.
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط گراویتون ، Dr.HR
از لحاظ دینی که رد نمیشه چون دوتا مشکل هست:
1در قرآن امده که قبل از حضرت ادم انسانهایی ر روی کره زمین زندگی میکردند
2در پایان داستان ادم و حوا امده که و برای شما مثالهایی زده شد یعنی داستان اول خلقت هم میتونه مثال باشه
از لحاظ خود این علم هم ایراداتی وارد است
مثل این ایراد که دو حلقه اخر میمونها که به انسان منتهی میشم هنوز پیدا نشده
پس به قول یکی از داستان های استپس تو اندرستندیگ:
جناب. در برابر یک سوال سه پاسخ وجود دارد:
پاسخ من پاسخ شما و پاسخ درست
در هر بحثی همیشه این مطلب رو پیش روی خودتون قرار بدید دعوا نمیشه
شاید اسمان این شکلی باشد و فضایی ها فقط زمین متفاوتی دارند و چراغهای شهرما ستارگان انانند
resim
پاسخ
سلام
تو قرآن اومده که قبل انسان موجوداتی در زمین زندگی میکردند که موجب خونریزی های گسترده شدند که از زمین بیرون شدند(به آخر جمله دقت کن)
و سپس انسان از گل متعفن به وجود اومده که همون موقع خلقت آدم فرشتگان به خدا گفتن داری موجودی خلق میکنی که دوباره در زمین خونریزی کنن؟(بعضی ها میگن این جمله در مورد حیواناته ولی خب همه میدونیم که حیوانات به اندازه نیازشون میکشن نه بیشتر)
بعضی ها میگن اون موجوداتی که از زمین بیرون شدند خب اگه عاقلانه فکر کنیم دو حالت داره (یا بهتر بگم عالمان اینارو به دوسته تقسیم میکنن و من هم قبول دارم)
1- یا رفتن برزخ(میان دو دنیا)  
2-یا رفتن به یه سیاره دیگه(خب قطعا هر جور که فکر میکنم میبینم خدا حکیمه و کسی که حکیمه هرگز کاری بیهوده انجام نمیده شاید سیاره های دیگه یکی از کاربردش این باشه )
خدا گفته انسان از گله پس از گله
و وقتی مردم میگن دی ان ای میمون با انسان یکیه من بیشتر یه سری افکار منحرف به ذهنم خطور میکنه تا نظریه تکامل که یه آنتیئیست گفته
تمام روز میتونم ادامه بدم..............
پاسخ
 سپاس شده توسط Warrior
سلام. به نظر من این نظریه از ریشه و اساس مشکل داره. ببینید خداوندی که هزاران هزار موجود رو با تفاوت و ویژگی های منحصر به فرد خودشون آفریده انسان رو هم با ویژگی هایی منحصر به فرد خودش و حتی برتر از دیگر مخلوقات آفریده اونوقت به نظرتون درسته که بگیم انسان که اشرف مخلوقات هست از تکامل تدریجی میمون به وجود اومده؟
resim

هرکسی که ملاقات میکنید در حال جنگ در میدانیست که شما هیچ چیز درباره‌اش  نمی‌دانید.
“مهربان باشید. همیشه.”
پاسخ
 سپاس شده توسط Dr.HR
(2018/08/07، 06:55 PM)I am sorry نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
تو قرآن اومده که قبل انسان موجوداتی در زمین زندگی میکردند که موجب خونریزی های گسترده شدند که از زمین بیرون شدند(به آخر جمله دقت کن)
و سپس انسان از گل متعفن به وجود اومده که همون موقع خلقت آدم فرشتگان به خدا گفتن داری موجودی خلق میکنی که دوباره در زمین خونریزی کنن؟(بعضی ها میگن این جمله در مورد حیواناته ولی خب همه میدونیم که حیوانات به اندازه نیازشون میکشن نه بیشتر)
بعضی ها میگن اون موجوداتی که از زمین بیرون شدند خب اگه عاقلانه فکر کنیم دو حالت داره (یا بهتر بگم عالمان اینارو به دوسته تقسیم میکنن و من هم قبول دارم)
2-یا رفتن به یه سیاره دیگه(خب قطعا هر جور که فکر میکنم میبینم خدا حکیمه و کسی که حکیمه هرگز کاری بیهوده انجام نمیده شاید سیاره های دیگه یکی از کاربردش این باشه )
و وقتی مردم میگن دی ان ای میمون با انسان یکیه من بیشتر یه سری افکار منحرف به ذهنم خطور میکنه تا نظریه تکامل که یه آنتیئیست گفته

شما داری بد تفسیر میکنی انسان از گله چون موادی که در خاک هست به نوعی بدن ما رو تشکیل میشه 
اون هم که میگه دی ان ای میمون یکیه پاسختون رو دادم 
هنوز دوحلقه  اخر که به انسان منتهی میشه پیدا نشده 
پس به این علم ایراداتی وارده 
و پاسخ درست نزد خداونده ما فقط میتونیم با درست و غلط و ازمایش و خطا به پاسخ درست نزدیک بشیم دوست عزیز

(2018/08/07، 10:43 PM)M.Holmes نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. به نظر من این نظریه از ریشه و اساس مشکل داره. ببینید خداوندی که هزاران هزار موجود رو با تفاوت و ویژگی های منحصر به فرد خودشون آفریده انسان رو هم با ویژگی هایی منحصر به فرد خودش و حتی برتر از دیگر مخلوقات آفریده اونوقت به نظرتون درسته که بگیم انسان که اشرف مخلوقات هست از تکامل تدریجی میمون به وجود اومده؟

شما از کجا میدونی؟
علم در هر چیز که ناتوان باشه میگه وجود نداره 
مثل ماوراء الطبیعه 
شما مثل علم نباشید
همه چیز درسته خوبی و بدی هر چیزی هست که اونو میسازه هرچیزی یه درصدی در خودش خوبی و بدی داره 
همه چیز با همه مثل کیکی  که توش شکلات تلخ و شیرین قاطیه 
از نظر افلاطون هرچیزی یک مطلقی داره 
مثلا ماده طلا یه طلای مطلق داره که تمام طلاها ازش به وجود امدند متوجه میشید؟
پس اگر ما از روح خداوند به وجود امدیم یک خوب مطلق یا همون خدا وجود داره ما ناخالصی داریم میفهمید؟
خودم قاطی کردم ?
شاید اسمان این شکلی باشد و فضایی ها فقط زمین متفاوتی دارند و چراغهای شهرما ستارگان انانند
resim
پاسخ
(2018/08/08، 02:11 PM)DESIREE نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018/08/07، 06:55 PM)I am sorry نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

شما داری بد تفسیر میکنی انسان از گله چون موادی که در خاک هست به نوعی بدن ما رو تشکیل میشه 
و پاسخ درست نزد خداونده ما فقط میتونیم با درست و غلط و ازمایش و خطا به پاسخ درست نزدیک بشیم دوست عزیز

(2018/08/07، 10:43 PM)M.Holmes نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما از کجا میدونی؟
مثل ماوراء الطبیعه 
شما مثل علم نباشید
همه چیز درسته خوبی و بدی هر چیزی هست که اونو میسازه هرچیزی یه درصدی در خودش خوبی و بدی داره 
پس اگر ما از روح خداوند به وجود امدیم یک خوب مطلق یا همون خدا وجود داره ما ناخالصی داریم میفهمید؟
خودم قاطی کردم ?

ببخشید من الان متوجه منظورتون نشدم؟ من دلیلی برای وجود یا عدم وجود روح و موارد دیگه نیاوردم، بله حرف شما درسته، خوبی انسان شاید بشه گفت روح خداوندیه که  در وجودش هست و بدی انسان شاید همینه که از گل آفریده شده. از طرفی در خود قرآن گفته شده که انسان از گلی سیاه و بدبو آفریده شده ولی این که به چه شکل بوده علمش نزد خداست و بس
resim

هرکسی که ملاقات میکنید در حال جنگ در میدانیست که شما هیچ چیز درباره‌اش  نمی‌دانید.
“مهربان باشید. همیشه.”
پاسخ
(2018/08/08، 06:32 PM)M.Holmes نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018/08/08، 02:11 PM)DESIREE نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

شما از کجا میدونی؟
مثل ماوراء الطبیعه 
شما مثل علم نباشید
خودم قاطی کردم ?

ببخشید من الان متوجه منظورتون نشدم؟ من دلیلی برای وجود یا عدم وجود روح و موارد دیگه نیاوردم، بله حرف شما درسته، خوبی انسان شاید بشه گفت روح خداوندیه که  در وجودش هست و بدی انسان شاید همینه که از گل آفریده شده. از طرفی در خود قرآن گفته شده که انسان از گلی سیاه و بدبو آفریده شده ولی این که به چه شکل بوده علمش نزد خداست و بس

نه دیگه گل سیاه و بد بو نه اشتباهه
ما از گلیم گل تلخ در گوشمونه شرین در لبمونه 
کتاب داستان های پند اموز ملائکه رو بخون برای خلقت نوشته متوجه میشی
+
من دارم میگم شما نمیتونی نظریه داروین رو رد کنی نه عدم وجود روح رو ادامه مطالبم صرفا جهت تایید حرفهای شما بوده
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط Warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد