سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

نظريه داروين به طور خلاصه چه مي گويد؟
من درست نمیدونم فقط از نظر اسلام گفتم فک نکنم غلط باشه
ولی خودمم اصلا قبولش ندارم:/
Keep 
Calm
:And say
!Bored
پاسخ
 سپاس شده توسط BLUE CLOUD 15
یه اصلی هست که میگه تو دنیا میلیارد ها انسان با میلیارد ها اعتقاد و عقاید و نظرات و باور ها و علایق متفاوت وجود داره و من تو تمام زندگیم تمام سعیمو کردم تا بهش پایبند باشم،خیلی خوبه که به این اصل عمل کنیمو از دعوای بزرگی که ممکنه پیش بیاد جلوگیری کنیم
resim
Save
پاسخ
 سپاس شده توسط M.M ، BLUE CLOUD 15
وای خدا من دو سال پیش سر این قضیه تا سر حد جنون رفتم کل زندگیم شده بود این که درسته یا نه
resim
پاسخ
به نظر من نه نظریه فرگشت و نه نظریه مقابلش یعنی طراحی هوشمند هیچ کدوم کاملا درست نیستن. نظریه فرگشت میگه تغییر ژن ها تصادفیه و میتونه خود به خود و بدون تدبیر خاص اتفاق بیفته در صورتی که خیلی از خصوصیات انسان ها و حیوانات دلیل و منطق خودش رو داره. به عنوان مثال جفت  گیری و تولید مثل؛ فک میکنین واقعا تصادفیه که تلاش موجودات برای رسیدن به بزرگ ترین لذت جسمی منجر میشه به تولید مثل و بقای نسل موجودات؟ 
این نظریه بعضی اعضای بدن رو هم بلااستفاده خطاب میکنه و میگه طی فرگشت های گوناگون از میمون به انسان کاربرد خودشون رو از دست دادن و بزرگترین مثالی که فرگشت گرا ها میزنن آپاندیسه. در حالی که کشف شده که آپاندیس یه جور مخزن باکتری های مفید روده است تا موقع ابتلا به اسهال روده ازباکتری خالی نشه. برای همینه که کسانی که آپاندیسشون رو درآوردن موقع ابتلا به اسهال یکم دیرتر بهبود پیدا میکنن.
و اما نظریه مقابل نظریه فرگشت یعنی نظریه طراحی هوشمند هم عیب و ایراد های خودش رو داره. این نظریه میگه که انسان به طور ناگهانی و یکجا خلق شده. خوب این نمیتونه درست باشه چون خداوند خودش تاکید کرده که آفرینش انسان از خاک آغاز شده و طی مراحل مختلف به شکل نهایی خودش رسیده. تو کتاب مرصاد العباد روایت هست که خداوند فرموده: گل آدم را در چهل روز (اخروی ) به دست خود سرشتم. این میتونه یه جور توضیح برای فرگشت جسم انسان قبل از دمیده شدن روحش باشه. از طرف دیگه تو قرآن گفته شده که از نشانه های خداست که انسان ها از قبائل و رنگ ها و شکل های متفاوت هستند. این خودش یه جورایی تاییدی بر فرگشت جمعی (تغییر خصوصیات ژنتیکی انسان های ساکن یک منطقه در اثر شرایط اقلیمی) باشه.
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط گراویتون

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد