سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

اسکیزوفرنی (شیزوفرنی) چیست؟
اسکیزوفرنی چیست؟
اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی یا روان گسیختگی یک بیماری روانی حاد است که باعث تغییر در ادراک، افکار و رفتار بیمار می شود.
اسکیزوفرنی یک بیماری پیچیده است که به راحتی نمی توان آن را توضیح داد اما می توان آن را در دو نوع مختلف طبقه بندی کرد: اسکیزوفرنی حاد و اسکیزوفرنی مزمن
اسکیزوفرنی حاد
این نوع از اسکیزوفرنی در میان عوام شناخته شده تر است و با شنیدن اسکیزوفرنی، این نوع از اسکیزوفرنی در ذهن آنها تداعی می شود.
در اسکیزوفرنی حاد، فردی که سابق بر این یک شخص سالم و عموما یک جوان معمولی بوده است، ناگهان به شکل فزاینده ای رفتار هایی عجیب و غریب را در بازه ی زمانی کوتاهی (شاید چند هفته) از خود نشان می دهد.
این رفتار ها می توانند به صورت توهم، باورهای غیر منطقی و افکار آشفته باشند. (مثلا تفکرات غیرمنطقی و آشفته با شدت های متفاوت)
اغلب به همراه اسکیزوفرنی حاد اختلالات خلق و خوی مانند افسردگی، اضطراب، حساسیت و تحریک پذیری و سرخوشی نیز بروز می کنند.
این افراد پاسخ های عاطفی نا متناسبی به وقایع اطرافشان نشان می دهند. مثلا برای نشان دادن اینکه به خبر های مهم بی اعتنا هستند ممکن است اگر به آنها خبر بدی داده شود، در واکنش به آن خبر بخندند.
به طور کلی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی حاد از مکان و زمان به درستی آگاه هستند اما افکار آشفته ی آنها باعث احساس سردرگمی در آنها می شود.
معمولا در مورد استدلالهای ذهنی پیچیده تر دچار اختلال می شوند و بینش درست و روشنی نسبت به وضعیت خود ندارند. آنها به این نتیجه می رسند که طرح مسائل برای آنها مشکل بوده و نمی توانند خود را سازماندهی کنند.

resim
من قبلا راجب این بیماری یه رمانم خونده بودم،بیماریه جالبیه،فک کنید توهم ببینید!ینفر کنارتون باشه و باهاتون حرف بزنه ولی کسی جز شما ندونه!خیییییلی خوبهههه! 4
resim
Save
پاسخ
 سپاس شده توسط Aida ، Mobina.N ، Mahdy_nvs ، جین مارپل ، .Yasaman.
مطلب خوبی بود. اگه تونستی درباره اسکیزوفرنی مزمن هم بنویس. 1
اسم رمانه چی بود؟
درس گرفتن از اشتباهات خودت هوشمندانه است ولی درس گرفتن از اشتباهات دیگران هوشمندانه تره. 3
پاسخ
دنیای پنهان اسمشه 4ممنون از پیشنهادت

[justify]اسکیزوفرنی مزمن[/justify]

[justify]این نوع یک حالت دراز مدت تر بوده که علائم شاخص آن عبارتند از:[/justify]
[justify]عدم عقب نشینی بیماری[/justify]
[justify]کم شدن فعالیت[/justify]
[justify]فرار از جامعه[/justify]
[justify]افراد شیزوفرنی ممکن است مدت زمان زیادی را بدون آنکه کار خاصی بکنند سپری کنند و یا این مدت زمان را صرف کار های بیهوده و تکراری بکنند. گاهی اوقات ممکن است تا حد زیادی از خودشان غافل شوند.[/justify]
[justify]همانند اسکیزوفرنی حاد، در اسکیزوفرنی مزمن نیز توهم و هزیان شایع است.[/justify]
[justify]گاهی اوقات در اسکیزوفرنی مزمن شخص بیمار گمان می کند که یک نفر دارد از افکار پریشان او استفاده می کند. به عنوان مثال، ممکن است شخص گمان کند که یک نفر می خواهد به این افکار دست پیدا کند اما این قضیه باعث ایجاد هیچ گونه واکنش احساسی ای از طرف بیمار نمی شود.[/justify]
resim
Save
پاسخ
 سپاس شده توسط Mobina.N ، Mahdy_nvs
نویسندش کیه؟(کتاب دنیای پنهان)
Intoxicated with madness
I'm in Love with my sadness
پاسخ
لیلی تکمیلی
resim
Save
پاسخ
 سپاس شده توسط EndLessCreations
من اول فکر می کردم اسکیزوفرنی دارم اما مادرم گفت که نه چون تو کاملا می تونی واقعیت و خیالاتتو از هم تشخیص بدی
resim
پاسخ
نه نگران نباش، ادمای خیالپرداز همینطورن...مخصوصا ما شرلوکی ها که شرلوک را به اندازه ی یک شخص حقیقی قبول داریم...
حتما برید تست های انلاین روانشناسی را بدید 21 ...بعد درمیابید که شما یه دیوانه تمام عیارید...توی تست های انلاین من تا به حال دو قطبی و چند شخصیتی و جامعه ستیز تشخیص داده شده ام. 22 .. (درسته که انچنان اعتباری ندارن ولی تفریح بسیار جالبین...تازه کلی مبانی روانشناسی یاد میگیرید... خودم یه مورد اختلال مرزی را درست تشخیص دادم)
I don't care if no one likes me...
I wasn't created in this world to entertain every one....
پاسخ
وای خدا قبول دارم منم یه مدتی تمام بیماری های روانی رو داشتم هنوزم بهشون مشکوکم! 
حکایت دانشجویان پزشکی ای رو داریم که می رن پیش دکتر و گریه میکنند میگن ما فلان بیماری و فلان بیماری و... رو داریم.  دکتر هم خیلی خونسرد بهشون میگه دانشجوی پزشکی هستید؟  اونا هم می گند بله. دکتر میخنده میگه برید بیرون هیچ‌ بیماری ای در کار  نیست
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط Mahdy_nvs
نکنه من اسکیزوفرنی دارم 24 24
پاسخ
افراد شیزوفرنی را نباید با خیال پردازا اشتباه گرفت برای مثال افراد مبتلا به شیزوفرنی یهو  حس میکنن دیوار یه شخص وباهاشون داره هرف میزنه و امر ونهیشون میکنه
فکر نکنم کسی دیگه اونقد خیال پرداز باشه که با دیوار حرف بزنه 22
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTfESlw5efFGbqLIiPk7pu...otBSVQHOCg]
پاسخ
 سپاس شده توسط Mahdy_nvs

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد