سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

کاربرد کلمات
سلام دوستان

این اولین تایپیکمه ولی میخوام امروز درباره کلمه های تشکری حرف بزنم
امروز تو گروه تلگرامی گفتم:تشکر ممنون مرسی و تنکس همشون یه مقصدی دارن ولی مبدا های متفاوتی دارن یکم دربارشون بحث کردیم و حالا من میخوام
نتیجه این بحثمونو تو این تایپیک بنویسم همراه ما باشید...

تنکس: احتمالا افرادی میکن که دارن روی زبان کار میکنن احتمالن زیاد تو پیجای خارجی یا فیلم و اهنگ انگلیسی میبینن

مرسی یه کلمه هست که از قدیم وارد فرهنگ زبان فارسی شده و هرکس از اون استفاده میکرده خودشو میخواسته از نظر سطح اجتماعی بالا نشون بده ولی الان این یه کلمه عامیانه و دوستانه شده که ازش همه استفاده میکنن

تشکر: تشکر خیلی رسمیه تشکر یه کلمه مودبانس که در جایی که یه بزرگ تر یا فردی که از نظر اجتماعی از ما بالا تره ازش استفاده میکنیم مثلا تو ادارات

سپاس: سپاس یا سپاسگذارم رو کسایی میگن که میخوان حتما فارسی صحبت کنن سپاس کلمه قدیمی افرادی ازش استفاده میکنن که زیاد کتابای شعر خونده باشن یا پیر هستن

دستت طلا دست شما دردنکنه:این کلمه زیاد تو سطح پایین اجتماع  یا رفتار لات منشی دارن استفاده میکنن

و اینم هست:از اونجایی که ما خیلی تعارفات داریم و فقط یدونه کلمه مرسی کارساز نیست واس جواب دادن معمولا ممنون هم میذارن کنارش که بیشتر به چشم بیاد حرفاشون
بعضی ها هم که از نظر خانوادگی زیاد به ادب و احترام تاکیید شده کناره مرسی از تشکر استفاده میشه

مرسی که خوندین و در ضمن اگه جایی اشتباه بود یا خواستین تکمیل بکنید بگید مرسی 3
بزرگ ترین دارایی انسان دانایی اوست 1 1
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad ، M.M ، Safoura ، فازی - ری ، Mobina.N ، BLUE CLOUD 15 ، Aida ، Am.A ، mr.moster ، Nila ، M1F9
مرسی،خیلی جالب بود 4 1
resim
Save
پاسخ
دست شما درد نکنه ر لات ها استفاده میکنند؟! 22 چه لات ها مودب شدن جدیدا  4
resim
پاسخ
الان این مرسی های که گفتین به خاطر این بود که اونای دیگه همه یه مشکلی داشتن ؟ 22 21

والا به نظر من همه اینا کشکه  22 اگه میخواین از کسی تشکر کنید خیلی راحت میتونید ازگزینه " سپاس " که پایین هر ارسال هست  استفاده کنید و بیخودی اسپم هم نکنید 4   22  این بنظر من از همش بهتره  4

ولی جدا از شوخی تاپیکت خوب بود  1 خوشمان آمد
پاسخ
 سپاس شده توسط BLUE CLOUD 15
جتا اینجا که نظرا خوب بود 4  1 22
پاسخ
آره تاپیک خوبیه فقط اگه یه کم کامل ترش کنی بهترم میشه  4
پاسخ
سلام تاپیک خیلی مفیدی هست چون ما ایرانی ها زیاد تعارف می کنیم و به تبع اون زیاد هم تشکر می کنیم ولی یه مشکلی که هست اینه که اسم تاپیکتون موضوع اصلی رو نمی رسونه
چرخ گردون می چرخه و هیچ چیز عوض نمیشه!
پاسخ
(2017/03/24، 02:16 PM)Nikola holmes نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام تاپیک خیلی مفیدی هست چون ما ایرانی ها زیاد تعارف می کنیم و به تبع اون زیاد هم تشکر می کنیم ولی یه مشکلی که هست اینه که اسم تاپیکتون موضوع اصلی رو نمی رسونه

خب اولین تایپیکم بود یکم ناشی بازی در آوردم  1
پاسخ
چقدر جالب  4
اینجوری بهش نگاه نکرده بودم   4
+ من تنکس و سپاس رو بیشتر دوست دارم ، هرچند با هرکسی استفادشون نمی کنم    39
تاریکی اگر نبود ، هیچ کس معنای روشنایی را نمی دانست .
پاسخ
خیلی جالب بود! 4
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد