سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

نظرسنجی: سریال هاوس را
دیدم و به بقیه توصیه میکنم
دیدم و توصیه نمیکنم
ندیدم ولی میبینم
ندیدم و تصمیمی برا دیدنش ندارم
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
سریال دکتر هاوس
خب سلام.
از اون جایی که جمع شرلوکیه و همه هم علاقه به تفکر و استنتاج دارن گفتم جای این تاپیک خالیه...
میدونیم که شخصیت شرلوک کارآگاهیه که از حل موضوعات لذت میبره و شیوه خود را داره، حال شرلوکی را خارج دنیای جنایی و در دنیای پزشکی تصور کنید!
بله آن کسی نمیشود جز دکتر هاوس (با بازی هیو لاری)!

پزشکی که ساخته شده از شخصیت شرلوکه با نگاه به مریض ها میتونه به استنتاج و در نهایت درمان آنها بپردازه. کسی که تخصصش تشخیص افتراقیه و مریض هایی رو بهش ارجاع میدهند که بقیه از تشخیص مریضیشون عاجزند.
.
حتا جای دکتر جان واتسون هم در این سریال شخصی است بنام دکتر ویلسون. رابرت شان لئونارد هنرپیشه نقش دکتر ویلسون می‌گوید که ابتدا قرار بر این بوده که دکتر ویلسون نقش بیشتری در کنار دکتر هاوس و به عنوان مشاور ایفا کند  اما در نهایت این جنبه از نقش دکتر ویلسون به تیم تشخیصی واگذار شده‌است.
شباهت‌های دکتر هاوس به شرلوک هلمز در سرتاسر سریال احساس می‌شه.
هلمز و هاوس هر دو موسیقی می‌نوازند -هاوس پیانو و گیتار و هولمز ویولن- و هر دو به شکلی مواد مصرف می‌کنند -هاوس معتاد قرص ویکودین (حاوی اکسی کدون و استامینوفن) است و هلمز هم گاهی کوکائین استفاده می‌کند. شماره آپارتمان هاوس ۲۲۱B نیز نوعی ارجاع به آدرس هولمز است.
دیوید شور تهیه‌کننده سریال می‌گوید که همیشه شرلوک هلمز را تحسین می‌کرده و شیفته بی‌تفاوتی هولمز نسبت به موکلان‌اش بوده‌است، ویژگی که به وضوح در شخصیت هاوس مشاهده می‌شود. به طور کلی شخصیت دکتر هاوس، تاکیدش بر روانشناسی بیماران، روش استدلال استنتاجی وی، و اکراه‌اش از پذیرفتن بیماری‌هایی که برای‌اش جالب نیستند همه تداعی‌کننده کارآگاه داستان‌های سر آرتور دویل هستند. 
علاوه بر این‌ها در اپیزودهای سریال نیز ارجاعاتی به داستانهای شرلوک هولمز شده‌است.

لازم به ذکره که موارد پزشکی این سریال که 8 فصله و پایان یافته ، در اکثر موارد درستن و با پزشکان مشاوره شده.

resim

resim
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط آیلار ، barzin holmes ، Mr.Benedict ، Milad ، Mobina.N ، Viliam Sherlock Scott holmes
این سریال واقعا از بهترین سریال هاییه که دیدم.
دکتر هاوس یه جامعه ستیز با قابلیت بالاست! تند، بداخلاق، بذله گو ولی دوست داشتنیه.
هیو لاری هم واقعا عالی بازی کرده. اسمش به عنوان پرمخاطب ترین بازیگر تلوزیونی تو گینس ثبت شده و جایزه های زیادی هم درو کرده.
یه نکته دیگه هم اینکه این سریال برعکس خیلی از درام ها در این ژانر، پر از سوتی پزشکی نیست و بیماری ها و روش های درمانی واقعی هستن.
یه چیز دیگه هم هست، ممکنه قسمت های اول خیلی جذبتون نکنه ولی تحمل کنید بعد از چند قسمت داستان روی دور میفته.
اگر شخصیت شرلوک هلمز رو دوست دارید و به ژانر پزشکی هم علاقه مندید دکتر هاوس رو از دست ندید 1
پاسخ
 سپاس شده توسط G.House ، barzin holmes ، Milad
جالبه حتما باید ببینم...
مرسی بابت معرفی 67
resimresim
پاسخ
 سپاس شده توسط G.House
(2017/01/12، 03:15 AM)آیلار نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این سریال واقعا از بهترین سریال هاییه که دیدم.
دکتر هاوس یه جامعه ستیز با قابلیت بالاست! تند، بداخلاق، بذله گو ولی دوست داشتنیه.
هیو لاری هم واقعا عالی بازی کرده. اسمش به عنوان پرمخاطب ترین بازیگر تلوزیونی تو گینس ثبت شده و جایزه های زیادی هم درو کرده.
یه نکته دیگه هم اینکه این سریال برعکس خیلی از درام ها در این ژانر، پر از سوتی پزشکی نیست و بیماری ها و روش های درمانی واقعی هستن.
یه چیز دیگه هم هست، ممکنه قسمت های اول خیلی جذبتون نکنه ولی تحمل کنید بعد از چند قسمت داستان روی دور میفته.
اگر شخصیت شرلوک هلمز رو دوست دارید و به ژانر پزشکی هم علاقه مندید دکتر هاوس رو از دست ندید 1

بله گاهی انقدر درسته که اساتید پزشکی در کلاس هاشون برای دانشجویان میذارن تا تحلیل کنن
و دقیقن اوایلش جذاب شاید نباشه ولی در آینده قشنگ جذب میکنه مخاطبو
resim
پاسخ
به نظر من این سریال برای علاقه مندان به پزشکی و شرلوک  فوق العاده است وعملا مخلوطی از این دو تاست.
سریالش بار علمی هم داره وخود من هم یه چیزهایی رو از این سریال یاد گرفتم.
کلا قشنگه به نظر من ببینید  1
درس گرفتن از اشتباهات خودت هوشمندانه است ولی درس گرفتن از اشتباهات دیگران هوشمندانه تره. 3
پاسخ
جالبه فقط مشکل اینه سریاله! 4
I'm not crazy.my reality is just different from yours
پاسخ
(2017/04/05، 06:59 PM)safoura نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جالبه فقط مشکل اینه سریاله! 4

اره. ولی فیلم و سریال به نظر من به یه اندازه خوبن 1
درس گرفتن از اشتباهات خودت هوشمندانه است ولی درس گرفتن از اشتباهات دیگران هوشمندانه تره. 3
پاسخ
نه،من عاشق سریالم ولی دانلود و دنبال کردنش دردسر داره 22
I'm not crazy.my reality is just different from yours
پاسخ
البته هاوس بعضی وقتا از مرز بیشعوری رد میشه و به درجه ی خیلی بیشعور میرسه
ولی بنظر منم سریال خوبیه
و بعضی قسمتاش واقعا عالیه
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد