سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

نظرسنجی: به نظر شما شرلوک باهش تر بود یا مایکرافت
شرلوک
مایکرافت
[نمایش نتایج]

شرلو ک VS مایکرافت
مایکرافت هولمز، برادر بزرگ تر شرلوک هولمز که هفت سال با او فاصله ی سنی دارد او در داستان هایی  از قبیل “مساله ی نهایی” ، “خانه  خالی” و “برنامه های بروس پارتینگتون” نیز حضور داشت یا لااقل به او اشاره شد.ولی داستان اصلی مایکرافت را باید  “مترجم یونانی” به شمار آورد که همان وزن و تاثیر “رسوایی در بوهم” برای آیرین ادلر و یا “مساله ی نهایی” برای پروفسور موریارتی را دارد.
یکی از نخستین ملزومات سریال سازی، معرفی کاراکترهای ثابت  است و خوب یا بد،  تصمیم گرفته اند مایکرافت هولمز نیز مثل لستراد و اندرسون و خانم هادسون ، تبدیل به یکی از ثابت های شرلوک شود.ضمنا، هر چه باشد او برادر شرلوک هولمز و بسیار بیشتر از آنچه که به نظر می رسد جای کار و پردازش دارد.

واتسون : ولی تو از کجا می دونی این استعداد(توانایی استنتاج شرلوک) ارثی است؟
هولمز: برای اینکه برادرم مایکرافت، این استعداد را بیشتر از من دارد

هوش

مایکرافت هولمز کانن دویل، دقیقا مانند مایکرافت هولمز بی بی سی، از شرلوک هولمز باهوش تر و با استعداد تر است.او مغزی تیز تر از هولمز دارد و در مشاهده ی پدیده های اطراف و استنتاج معکوس زنجیره ی وقایع که شعبده ی خاص هولمز است به اقرار خود هولمز از او سر است.هولمز کاملا و صریحا تبیین می کند این اعترافش ربطی به تواضع ندارد، چرا که به نظرش “برای یک آدم منطقی هرچیزی باید عینا همان طوری که هست دیده شود؛ خود کوچک بینی همان قدر انحراف از حقیقت است که خود بزرگ بینی.از این رو وقتی می گویم که مایکرافت در قدرتِ مشاهده توانایی بیشتری از من دارد تو می توانی قبول کنی که من دارم حقیقتِ دقیق و عینی را بیان می کنم.
نکته ی جالب اینجاست که چیزی مشابه بازی استنتاج مایکرافت و شرلوک در سریال، عینا در بخشی از همین داستان مترجم یونانی دیده می شود.جایی که شرلوک و برادرش گویی  مانند یک بازی، به استنتاج پیشینه و حرفه و اسرار خصوصی رهگذران خیابان می پردازند و نکته ی مهم اینجاست که در این بخش، مایکرافت از شرلوک بهتر استنتاج می کند و حتی غلط ها و اشتباهات او را اصلاح می کند.و یا مثلا در اولین برخورد مایکرافت و شرلوک در مترجم یونانی، چنین مکالمه ای دیده می شود :
راستی شرلوک، هفته پیش فکر می کردم به دیدنم می آیی تا در مورد پرونده ی “می نر هاوس” با من مشورت کنی.فکر می کردم ممکن است موضوع قدری برایت پیچیده باشد.

خود شرلوک اقرار می کند بارها برای مشورت در حل بسیاری از پرونده ها به برادرش رجوع کرده و به کمک او پرده از راز معما برداشته است.در واقع مایکرافت هولمز در کتاب های کانن دویل به نوعی در نقش مشاور شرلوک هولمز در پیچیده ترین معماها که حتی ذهن ممتاز شرلوک هولمز هم از پس آن ها بر نمی آید ظاهر می شود.

روابط

در آغاز سریال شرلوک، مایکرافت هولمز با نام “بزرگ ترین دشمن خونی شرلوک هولمز” به ما معرفی می شود و حتی بسیاری در نوبت اول تماشا به اشتباه تصور بردند که او موریارتی باشد.به نظر می رسد که مایکرافت مثل یک برادر بزرگ تر که هوای برادر کوچکش را دارد، مراقب شرلوک است و از سوی دیگر شرلوک از مایکرافت و موقعیت شغلی اش در دولت انگلستان و کارهایی که می کند نفرت دارد

در کارهای کانن دویل ولی رابطه ی این دو برادر را چیزی حاکی از احترام متقابل به یکدیگر می بینیم.البته باید تاکید کرد رابطه ی شرلوک هولمز و مایکرافت در سریال شرلوک به تدریج رشد می کند و پیچیده تر می شود.ولی به طور خلاصه ، هرگز به رابطه ی خاص و احترام آمیزی که آن ها نسبت به یکدیگر دارند نمی رسد.در واقع یک موقعیت در اپیزود “نشانه ی ۳” که مایکرافت هولمز در نقش مشاور ذهنی شرلوک حاضر شده است و می تواند به خوبی نمایانگر احترام بالای شرلوک برای برادرش در نقش یک مغز بزرگ داشته باشد.
بزرگترین لذت در زندگی انجام کاری است که دیگران می گویند: تو نمی توانی!

پس بیایید لذت ببریم 4 4 4
پاسخ
 سپاس شده توسط ms watson ، فازی - ری ، Captive ، EndLessCreations ، Am.A ، جیمز موریارتی ، Milad ، آرتا ، Nila ، Fawtimah ، جین مارپل ، Ice girl ، sherlock.s
عالی بود ولی انصافامایک گاهی نظلوم میشه 2 2 2
صبرم از کاسه دگر لبریز است
 اگر این جمعه نیاید چه کنم ؟!
 آنقدر من خجل از کار خودم
 اگر این جمعه بیاید چه کنم ؟!
پاسخ
مایکرافت اگه باهوشتر بود چرا اون کارآگاه نشد؟

miss me
پاسخ
به نظر من مایکرافت باهوش تره ولی بجای انتخاب شغل کارآگاهی وارد سیاست شده و به بالاترین مکان رسیده ( که کار ساده ای نیست )
ولی شرلوک بجای استفاده از هوشش برای رسیدن به قدرت وارد شغل کارآگاهی شده که عایده زیادی براش نداشته  22
resim
پاسخ
مایکرافت عاشق قدرت
شرلوک عشق دردسره
پاسخ
یک جواب دیگه مایکرافت حال و حوصله حرکت تو خیابونارو نداشت در حالی که لازمه این شغل این است

پاسخ
به نظر من شرلوک باهوش تره چون فدرت ذهنی بیشتری داره.
بخندیم اما سرمایه خنده ما گریه دیگری نباشد.
پاسخ
اگه باهوش تره پس چرا وقتی به بمبست می خورد از اون کمک می گرفت؟؟؟؟؟

پاسخ
گر‌ چه علاقه ای به اعتراف این موضوع ندارم ولی باید بگم مایکرافت باهوشتره .
دلیل اینکه کاراگاه نشده اینه که حوصله دردسر نداره و ترجیح میده در امنیت کامل به سر ببره ولی همونجور که در قسمت دوم از فصل سوم مجموعه شرلوک دیدیم شرلوک به این که فرمانده ی جان بیشتر از خودش تهدید به مرگ شده باشه شک داشت !
ولی باید بگم که من هم مثل شرلوک از قدرت متنفرم ، آخه توی قدرت همه خشک و بی احساس هستن و من با این موضوع نمی تونم کنار بیام .
به نظر شما برای ساخت میلیارد ها نوع از تصویر زیر چقدر قدرت لازمه ؟ 
resim
پاسخ
من یه جایی خونده بودم ( نمیدونم معتبره یا نه ) ولی گفته بود مایکرافت فقط برای این وارد سیاست شد که مواظب شرلوک باشه که تو زمان حل پرونده ها یه وقت دستیگر نشه یا کشته نشه . هر چند خودم شک دارم
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد