سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

معماهای حل نشده جنایی
#1
در اواخر سال ۱۸۸۸ لندن یکی از بدترین و ترسناک ترین روزهای خود را سپری میکرد! قاتلی که خود را Jack Ripper(جک درنده) مینامید شروع به کشتن زن ها در لندن کرد! البته طیف خاصی از زنان و کشتن آنها به شکل خاص! تمامی قربانیان این قاتل زنان فاحشه بودند و قاتل گلوی آنها را بریده و بدن آن ها را مانند تشریح بدن، باز میکرد!
در بسیاری مواقع پلیس دقیقا بعد از پاره شدن بدن قربانی به محل میرسید ولی نمی توانست چیزی پیدا کند! حتی امروزه و با پیشرفته ترین دستگاه های شناسایی پلیس هم این قاتل شناسایی نشد. این قاتل ناشناس موضوع جالبی برای فیلم و کتاب شد، به طوری که بیشتر از ۱۰۰ کتاب مختلف در مورد او نوشتند. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.دی.بی.کوپر یا دن کوپر نام مستعاری است که به یک هواپیماربا داده شده است. دن کوپر در تاریخ ۲۴ نوامبر سال ۱۹۷۱ یک هواپیمای بویینگ ۷۲۷ را ربود و پس از دریافت ۲۰۰ هزار دلار در حالی که هواپیما بر روی اقیانوس آرام پرواز می‌کرد از آن پایین پرید. هیچ‌کس نمی‌داند کوپر از آن پرش جان سالم به در برد یا نه، ولی در سال ۱۹۸۰ یک پسر بچه هشت ساله ۵۸۰۰ دلار اسکناس بیست دلاری خیس را در ساحل رودخانه کلمبیا پیدا کرد که شماره سریال آنها با شماره سریال پول‌هایی که به کوپر داده شد، یکی بود. همین اتفاق باعث شد که از آن پس در هواپیماها ردیاب فلزی کار بگذارند.


                                  [تصویر:  2012682214-talab-ir.jpg]

قاتل زودیاک در اواخر دهه ۱۹۶۰ به مدت ده ماه فعالیت ‌کرد و بعد دیگر هیچ خبری از او نشد، در این مدت او پنج نفر را کشت و دو نفر را زخمی کرد. این دو نفر زخمی نیز به طرز معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافتند در حالی که قاتل فکر می‌کرد آنها را کشته است. بعد از هر قتل، قاتل که به زودیاک معروف شده بود به پلیس تلفن می‌کرد و خبر قتل آنها را می‌داد. او در نامه‌های خود به روزنامه‌ها می‌نوشت : من دوست دارم مردم را بکشم. کشتن یک انسان خیلی لذت‌بخش‌تر از حیوانات است چون انسان خطرناک‌ترین حیوان روی زمین می‌باشد. هنوز هم راز قاتل زودیاک برملا نشده است.
بزرگترین لذت در زندگی انجام کاری است که دیگران می گویند: تو نمی توانی!

پس بیایید لذت ببریم 4 4 4
پاسخ
 سپاس شده توسط Moein ، Baudelaires ، فازی - ری ، Am.A ، سید
#2
 قتل دریاچه ی بادم
در تاریخ ۵ ژوین ۱۹۶۰ چهار نوجوان فنلاندی برای تفریح و سرگرمی تصمیم گرفتند شبی را در دریاچه ی بادم سپری کنند ولی این خوش گذرانی خیلی زود تبدیل به کابوس شبانه شد. این ۴ نوجوان در آن شب مورد حمله قرار گرفتند و سه نفر از چهار نفر در دم جان باختند و تنها نیلز ویلهلم گوستاسفون ۱۸ ساله با وجود آسیب های شدید جان سالم به در برد. در سال ۲۰۰۵ دادگاهی در فنلاند گوستاسفون را تحت پیگرد قانونی قرار داد ولی بعد از تحقیقات مجدد و نبود مدرک کافی مبنی بر دست داشتن گوستاسفون در این اتفاق و همچنین صدمه ی شدید مغزی که در حادثه دیده بود توسط هیات ژوری تبریه شد. پلیس فنلاند برای حل این پرونده افراد زیادی را بازجویی کرد ولی هیچ مدرکی پیدا نکردند. گوستاسفون هم به دلیل آسیب شدید مغزی توانایی شهادت دادن را نداشت و به همین دلیل این پرونده بعد از بی نتیجه ماندن جست و جو ها برای پیدا کردن قاتل و نبود مدارک کافی برای ادامه ی تحقیقات حل نشده باقی ماند.
[تصویر:  db2bbdb138cbadc1ab63d9b7f1c37257.jpg]
۲) زودیاک
قتل های سریالی زودیاک احتمالا بعد از سری قتل های جک قصاب بدنام ترین قتل های سریال تاریخ هستند. برای حل پرونده ی این سری قتل ها حدود ۲۵۰۰ نفر مورد بازجویی قرار گرفتند. بر طبق بررسی ها ۳۷ نفر قربانی این قتل ها بودند که همه ی آنها سنی بین ۱۶ تا ۲۹ سال داشتند. جست و جو های گسترده ای برای پیدا کردن اجساد قربانیان انجام گرفت ولی تنها جسد ۴ پسر و ۳ دختر شناسایی شد. دلیل نام گذاری این قتل ها این است که قاتل از تکه های روزنامه برای فرستادن پیام خود استفاده می کرد که همین کار او را غیر قابل ردیابی کرده بود. افراد زیادی برای شناسایی زودیاک تیوری های بسیاری ارایه دادند ولی هیچکدام از این نظریه ها به نتیجه ای نرسید تا این قتل های سریالی جز بزرگترین پرونده های حل نشده ی تاریخ قرار گیرد.
[تصویر:  dbcbfbb881c874d5f8f29d07f3a8da09.jpg]
۳) قلب بتسی
بتسی دختر ۲۲ ساله ای بود که در کالجی در پنسیلوانیا تحصیل میکرد و بر طبق گفته های خانواده اش زندگی کاملا عادی داشت. این دختر در تاریخ ۲۸ نوامبر ۱۹۶۹ مانند هر روز به کتابخانه رفت و مشغول مطالعه شد. همه چیز کاملا عادی بود تا اینکه در ساعت ۴:۵۵ دقیقه عصر دچار حمله ی قلبی شد. دو نفر از کسانی که در کتابخانه بودند با دیدن بتسی درخواست کمک کرده و مشغول انجام عمل CPR شدند تا زمانیکه عوامل اورژانس به کتابخانه برسند. آسیب های وارده به بتسی به دلیل لباس های قرمز رنگی که پوشیده بود تا رسیدن به بیمارستان نامشخص ماندند. بعد از رسیدن به بیمارستان این دختر در ساعت ۵:۱۹ در گذشت. پزشکان در عین ناباوری دلیل مرگ این دختر را صدمه ی شدید قلبی به دلیل ضربه ی چاقو اعلام کردند. نیروی پلیس آمریکا تحقیقات را برای پیدا کردن مسبب این قتل شروع کردند. افراد حاضر در کتابخانه مورد بازجویی قرار گرفتند و تمامی فیلم های دوربین مداربسته بازبینی شدند ولی هیچ مدرکی برای حل این پرونده پیدا نشد. با وجود همه ی تلاش ها این پرونده به دلیل نبود هیچ مدرک و مضنونی حل نشده باقی ماند و هیچوقت قاتل شناسایی نشد.
[تصویر:  32cbc85c0f7b91453095b3aa86174c83.jpg]

منبع : enkivillage.com
تو زنده میمونی
منم که میمیرم...
پاسخ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد