سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

نظرسنجی: نظرتون درمورد تاپیک؟
این نظرسنجی بسته شده است.
خوب...
25.00%
1 25.00%
بد...
75.00%
3 75.00%
در کل 4 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

عصر جدید
#1
گذر از ماه عسل به «عصر جدید» برای احسان علیخانی یعنی گذر از اشک به لبخند.

این احسان علی‌خانی است که  به روی آنتن شبکه ۳ امده است با برنامه‌ای که قرار بود در ابتدای زمستان نگاه‌ها را به خود خیره کند. اتفاقی که علی فروغی مدیر جوان شبکه سه وعده‌اش را در برنامه رضا رشیدپور داده بود. حالا با دو ماهی تاخیر او و ۴ داورش روبه‌روی آنهایی می نشینند که فکر می‌کنند استعدادهای خاص دارند. از ژانگولر تا هر آنچه فکرش را بکنید.

علی‌خانی به دوستانش درباره عصر جدید گفته: «اسمش را گذاشتم عصر جدید چون واقعا یک عصر جدید در دوران کاری ام است. از همه تجربه‌های قبلی چون ماه عسل، سه ستاره و حتی فیلمسازی دشوارتر و پیچیده تر است.» او که تا پیش از این عادت داشتیم سر افطارها و حتی لحظه سال تحویل با سوژه های اجتماعی اش یکباره منقلب‌مان کند و تحت تاثیرمان قرار دهد

عصر جدید دقیقا چیست؟
اگر دوست دارید بدانید دقیقا در برنامه‌ای که استودیوی خفنی دارد و مدیر جوان شبکه سه از آن به عنوان ایده‌ای خلاق اسم برده که توفان به پا می‌کند، باید بدانید این برنامه یک کپی ایرانیزه شده از بیشتر مسابقات استعدادیابی در دنیاست که معروف‌ترینش همان نمونه آمریکایی است و بعدها نمونه‌هایی از نوع اروپایی و عرب و حتی هند و پاکستانی آن ساخته شده است.


خود علی‌خانی عصرجدید را برای رفقایش اینگونه تعریف کرده: «توانایی گرفتن صحنه و جا کردن هر کسی که فکر می‌کند استعداد نابی دارد در دل دوربین و جلوی مردم، درفاصله نهایتا ۵ دقیقه.» یعنی چیزی شبیه به استنداپ کمدی‌هایی که دیدید. از همان‌هایی که یک‌دفعه یک امیر مهدی ژوله با یک صابون برگردان و چند تا خاطره صابونی ‌رفت توی دل مردم و حالا از نویسندگی استعفا داده و شده هنرپیشه سینما و تلویزیون!


 
نوعی استعدادیابی که علی‌خانی درباره آن گفته: «این بچه‌ها در اینجا یا می‌فهمند واقعا استعداد خارق‌العاده‌ای دارند که مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا خیال‌شان راحت می‌شود که باید بروند پی زندگی‌شان.» این البته یک پیش بینی مطلق‌گرایانه است که به همه نمی‌شود تعمیم داد. شاید یکی از سِن بترسد و استعدادش را نتواند نمایش دهد اما در بسیاری از موارد احتمالا درست باشد.


چند نفر فکر می‌کنند استعداد دارند؟

در ماه‌های گذشته که اپلیکیشن ثبت‌نام برنامه «عصر جدید» معرفی شده است، بیش از سه هزار پانصد نفر ویدئوهای‌شان را برای شرکت در برنامه فرستاده اند. از میان این ویدئوهای زیاد که هیات داورانی اقلا ۲۰نفره آنها را به طور مجزا و مستقل می‌بینند و نظرات‌شان را به اشتراک می‌گذارند، در مرحله اولیه ۵۰ نفر فعلا انتخاب شدند و چند قسمتی را گروه با این افراد ضبط کرده است.

 
البته عوامل «عصر جدید» بر این باور هستند با پخش شدن برنامه مردم متوجه شده اند با چه استعدادهایی می‌توانند در این برنامه شرکت کنند و موج استقبال از برنامه به راه افتاده است

معلم پرورشی جای معلم ورزش؟
ترکیب داوران برنامه، هیجان انگیز است و البته یک علامت سئوال هم دارد. امین حیایی همیشه یکی از محبوب‌ترین ها بوده و حالا او داور این برنامه شده است برای استعدادیابی. رویا نونهالی هم که قطعا هیجان انگیز است و مو لای درز نظراتش نمی رود. آریا عظیمی‌نژاد هم که در حوزه موسیقی این قدر نام شناخته شده‌ای است تا کسی روی نظراتش حرف نزند.

برای موسیقی و هنرپیشگی که به اندازه کافی کارشناس متخصص روی سن هست اما می‌ماند استعدادهای ورزشی و داور چهارمی که دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق است و مدرس دانشگاه صدا و سیما!

 
بشیر حسینی؛ او استاد دانشگاهی است که حضورش در این جمع احتمالا بینندگان را یاد دهه ۶۰ می اندازد. زمانی که جای زنگ‌های ورزش از معلم‌های پرورشی استفاده می‌کردند .
این نگاه بدبینانه را اما گروه سازنده قبول ندارد. در نمونه‌های خارجی هم البته داور ویژه ورزشی روی سن نمی نشیند. آنها اعتقاد دارند بشیر خیلی اکتیو بحث‌های جدی‌تر را با زبان جوانان امروز و البته رسانه‌های جدید می‌تواند تحلیل کند.
 
بشیر حسینی که قبل‌تر و در ایام جام جهانی گاهی مهمان برنامه «زابی‌واکا» تلویزیون اینترنتی آیو شده بود و یک ویدئو از نظراتش حسابی در فضای مجازی چرخید و دیده شد حالا یکی از داوران «عصر جدید» است.

نقش علی‌خانی در عصر جدید چیست؟

در نمونه‌های خارجی این جنس برنامه های استعدادیابی چیزی به نام مجری وجود ندارد. یا مجری پشت صحنه دارند و یا یک کسی که فقط توضیحات می دهد و معرفی‌کننده و مرورکننده است.

 

چیزی شبیه به مجری برنامه استیج که از یکی از شبکه‌های آن ور آبی پخش می شد و حالا تعدادی از استعدادهای خوانندگی‌اش همین‌جا مجوز خوانندگی گرفته‌اند و کارهایی هم منتشر کرده‌اند.

 

در «عصر جدید» اما نقش مجری پررنگ‌تر است. او میزبان است. به دلایل مختلف در مدل ایرانیزه شده تصمیم بر این شده تا برنامه مجری‌محور باشد. اول اینکه خود شبکه می‌خواسته از پتانسیل محبوبیت علی‌خانی برای جذب مخاطب بهره بگیرد و برای دو روز در هفته مطمئن باشد مردم پای تلویزیون‌ها می‌نشینند.

 

مورد بعدی به شرکت‌کنندگان و داورها برمی‌گردد. اینجا داوران آن صراحت و صحنه‌گردانی مدل آمریکایی را ندارند و البته احتمالا آستانه تحمل مخاطب هم اصلا طوری نیست که یکی مثل داور آمریکایی آن‌قدر بی‌رحمانه مهمان را نقد کند یا لب به ستایش بگشاید پس مجری روی صحنه نقش کاتالیزور و ریتم‌دهنده به برنامه را هم دارد.
 
حاشیه‌ها زودتر از علی‌خانی رسیدند!

هنوز برنامه جدید احسان علی‌خانی شروع نشده بود که حاشیه ها برایش صف کشیدند . او بعد از «ماه عسل» توفانی شدید را سپری کرده. اتهاماتی که در نهایت روشن شد احسان در آنها کوچکترین نقشی نداشته و اگر حرفی وجودد داشته هم اشکال از نوع قراردادهای رسانه ملی با اسپانسرها بوده است. اتفاقی که به قول رشیدپور می توانست برای او، فردوسی‌پور و دیگر برنامه‌سازان سیما هم رخ دهد.

  

هنوز  کارش شروع نشده بود بحث قرارداد برای اجاره استودیوی این برنامه جنجالی شده بود. آنها قطعا برای برنامه‌ای که ۳۰۰نفر تماشاگر هر بار در فضای استودیو دارد، نمی توانستند جایی غیر از یک سوله استادیومی مثل آنچه در ورزشگاه آرارات کرایه کرده‌اند را بگیرند. دیگر امکان استفاده از سوله‌های مدیریت بحران شهرداری که برای برنامه‌ها نیست و خود جام جم هم استودیوهایی از این دست ندارد پس باید جایی را کرایه می‌کردند که با کمترین مشکل دکور زده شود و هزینه‌های دکور خاص برنامه کاهش پیدا کند.


استودیو «عصر جدید» در یکی از سالن‌های مجموعه ورزشی آرارات ساخته شده است. جایگاهی ویژه برای تماشاگران برنامه، میزی برای مجری و یک میز مجزا برای داورهای برنامه. صحنه‌ای آماده برای هنرنمایی استعدادها، با ال‌ای‌دی‌هایی که قرار است نمای بسته‌تری از اضطراب استعداد روی صحنه آمده و یا لحظه سخت تصمیم‌گیری داوران و یا شگفت‌زدگی حاضران در سالن را به نمایش بگذارد.

 
همیشه دکور در برنامه‌های احسان علیخانی کاراکتر ویژه و مجزایی داشته. عضوی از برنامه که هیچ‌گاه ساده نبوده و چشم‌گیرترین عنصر سخت‌افزاری برنامه را تشکیل می‌داده. «عصر جدید» هم از این قاعده مستثنی نیست و کار گروه طراح دکور با مدیریت سیامک احصایی هم در فضای داخلی استودیو و هم در فضاهای پشت صحنه که برای استراحت و تمرین استعدادها تدارک دیده شده چشم‌گیر و مطابق با استانداردهای جهانی است. فضایی پر از رنگ و نور و جذابیت. البته که برای دیدن این دکور هیجان‌انگیز شاید لازم باشد تا آغاز پخش برنامه صبر کنیم، این هم شیوه آقای مجری معروف برای غافلگیرکردن مخاطبانش است که به احترام میگذارند
 
تیم ساخت حرفه‌ای سینمایی
علاوه بر سیامک احصایی که در کارنامه‌اش طراحی صحنه و لباس بیش از ۱۸فیلم سینمایی دیده می‌شود، احسان علیخانی در بخش‌های دیگر هم از تیم حرفه‌ای سینما استفاده کرده تا برنامه‌ای در حد استانداردهای جهانی به مخاطب عرضه کند.
 
علیرضا علویان در بخش صدا به او کمک خواهد کرد و آریا عظیمی‌نژاد ساخت موسیقی‌های خاص این برنامه تلویزیونی را برعهده دارد. علی نسایی و محمدرضا کشمیری هم که سابقه کار در پروژه‌های «شهرزاد» و «لاتاری» را دارند در تیم کارگردانی به کمک علیخانی خواهند آمد.
 
اولین دوربین کابلی
این شیوه تصویربرداری که در تمام دنیا وجود دارد و در ایران هم به طور محدود در بعضی پروژه‌های سینمایی از آن استفاده می‌شود، برای اولین‌بار قرار است برای یک برنامه تلویزیونی استفاده شود. دوربینی که بر روی یک کابل سوار است و با هدایت فردی که پشت میز کنترلش نشسته تصویری جذاب از استودیو «عصر جدید» ارائه می‌دهد و عناصر و افراد روی صحنه آن به نمایش خواهد گذاشت.
resim
قهقهه بزن، بگذار صدای خنده هایت گوش فلک را کر کند.! 1 25
#2
بیربط به انجمن 
و بدون تولبد محتوا 
بسته میشه
resim


 Dub dub 
 سپاس شده توسط Am.A ، Gandalf
#3
چ بسته نشد پ؟؟؟؟؟؟؟؟
LOVE CRIME

#4
عجب تاپیک پر محتوایی!!!!!!!
but not for me!!! 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
#5
بی محتوا   37

بسته شد 
 سپاس شده توسط .Yasaman.
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد