سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

حل معمایی از هرم جیزه!
#1
این پرسش همواره یکی از بزرگ ترین معماهای جهان بوده است: چطور جامعه ای در عصر برنز با کم ترین میزان امکانات و فناوری موفق به خلق هرم بزرگ جیزه، قدیمی ترین و تنها بازمانده از عجایب هفتگانه جهان باستان شده است؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باستان شناسان اکنون شواهد قابل توجهی به دست آورده اند که نشان می دهند چگونه مصری های باستان در حدود سال ۲۶۰۰ پیش از میلاد بلوک های سنگ آهک و گرانیتی را از فاصله ۸۰۰ کیلومتری به محل بنای هرم می آوردند تا مقبره فرعون کوفو را بنا کنند.
این هرم با ارتفاعی برابر ۱۴۶ متر بزرگ ترین هرمی بود که در مصر بنا شده بود و دست کم تا قرون وسطی این هرم بزرگ ترین سازه دست ساز بشر روی زمین بود. اکنون با کشف پاپیروسی باستانی، یک قایق تشریفاتی و سیستم مبتکرانه راه آب ها محققان زوایای جدیدی را از زیرساختاری که سازندگان هرم ایجاد کرده اند کشف کرده اند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محققان دریافته اند که هزاران کارگر ماهر با کمک قایق های چوبی روی رود نیل ۱۷۰ هزار تن سنگ آهک را که با طناب به یک دیگر بسته شده بودند، از مسیر سیستم ویژه کانال هایی که در نزدیکی محل بنای هرم ها ایجاد شده بودند به محل ساخت و ساز انتقال داده اند. تکه پاپیروسی باستانی نیز که در بندر وادی الجرف کشف شده است بر نقش قایق ها در ساخت و ساز هرم ها تاکید دارد. این پاپیروس توسط میرر، ناظر مسئول گروهی ۴۰ نفره از کارگران ماهر نوشته شده و اولین گزارش از ساخت و ساز هرم بزرگ جیزه است که جزئیاتی دقیق از چگونگی حمل سنگ های آهک از «تورا» به جیزه را توضیح داده است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میرر در یادداشت های خود درباره ایجاد خاکریزهایی برای انتقال آب رود نیل به درون کانال های دست سازی که برای انتقال تکه های غول پیکر سنگ ساخته شده بودند توضیح داده است. اگرچه از گذشته باور بر این بود که سنگ های گرانیت اتاقک های داخلی هرم از آسوان در فاصله ۸۵۷ کیلومتری جنوب جیزه به این منطقه آورده شده است، اما سنگ های آهکی از تورا و از فاصله ۱۲ کیلومتری به محل ساخت هرم حمل شده اند و همواره بر سر چگونگی حمل این سنگ ها اختلاف نظر بوده است. با کشف کانال های آبی در زیر فلات جیزه توسط باستان شناسی به نام مارک لنر، بخش بزرگی از معمای ساخت هرم جیزه حل شد.
منبع: برترین ها
  2 !Holy Fucking Shite
پاسخ
 سپاس شده توسط کارآگاه مرده ، Am.A ، ُSahra
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد