سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

انسانیت یا پول
(2019/04/23، 01:31 AM)چیکاتیلو نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019/04/22، 11:49 PM).Yasaman. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019/04/22، 11:46 PM)چیکاتیلو نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019/04/22، 04:52 PM).Yasaman. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019/04/21، 06:04 PM)چیکاتیلو نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا یون خانوما چرت نبافین
مثال بزنم بعد خوتون قضاوت کنین
اگه زبونم لال ننه باباتون رو تخت بیمارستان بود یا  زیدتو عشقتون رو خت بیمارستان باشه کدوم به کارتوکارتون می اد
بانک داره میمخواد خونتونو مصادرع کنه 
یا با دوست دخترتون یا مُجاز ترش با نامزدتون رفتین بیرون 
یا انشاالله پدرشدین خانواده دار شدین پول نداشته باشی نیاز های کوچیک خانواده رو نتونی براورده کنی بچت شب گرسنه سر پایین بزارع 
بین اینایی که من گفتم کدوم حواله انسانیت قبول می کنه

اولا مثال هاتون خیلی جالب نبود 
دوما تو مثال های شما جوری نبود ک نیاز ب انسانیت باشه ولی این از ارزش انسانیت چیزی کم نمیکنه
مثال شمام درمورد خانواده و پول تا حدودی درست بود پدر یا مردی هم ک مشکل تامین هزینه خانواده داره هم میتونه از راه انسانی درامد داشته باشه

الان راه انسانی پول دراوردن بگومام یاد بگیریم 
تو ام جای شعار داد اهنگ اختلاف هیچکس گوش بده بعد حرف از انسانیت بزن
انسانیت وختی مرد که فردین مرد بهروز وثوقی ایرج قادری ناصر ملک مطیع بهمن مفید دیگه دیده نشدن 
اینا رو می شناسی

شعار ندادم ...
انسانیت ب نظرمن هنوز هم هست هنوز هم زنده س هنوز هم انسان هست

انسانیت شما کجا بود که اون همه جنگ تو دنیا انجام شد روسیه با افغانستان عراق با ایران عربستان با یمن 
انسانیت کو وختی کلی بچه از سو حاضمه تو افریقا مردن 
انسانیت کو وقتی هنوز مردن دارن همو می خورن
به قول جوکر : 
همین مردم ممتمدن می بینی همین که یه کم احساس خطر کنن هم دیگه رو می خورن

همین مردم متمدن می بینی وقتی یه کم اوض

بنده ب دنیا نیومده بودم
جوابیم برای حرف شما ندارم چون درسته
resim
قهقهه بزن، بگذار صدای خنده هایت گوش فلک را کر کند.! 1 25
پاسخ
Video 
f:55
t:34
p:918
born:2017/11/19
who am i?
پاسخ
 سپاس شده توسط .Yasaman.
(2019/04/21، 06:04 PM)چیکاتیلو نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا یون خانوما چرت نبافین
مثال بزنم بعد خوتون قضاوت کنین
اگه زبونم لال ننه باباتون رو تخت بیمارستان بود یا  زیدتو عشقتون رو خت بیمارستان باشه کدوم به کارتوکارتون می اد
بانک داره میمخواد خونتونو مصادرع کنه 
یا با دوست دخترتون یا مُجاز ترش با نامزدتون رفتین بیرون 
یا انشاالله پدرشدین خانواده دار شدین پول نداشته باشی نیاز های کوچیک خانواده رو نتونی براورده کنی بچت شب گرسنه سر پایین بزارع 
بین اینایی که من گفتم کدوم حواله انسانیت قبول می کنه

حرفای شما متین. ولی اگه همه انسان باشن هیچوقت چنین وضعی پیش نمیاد. بسی زیادند ابلیسان ادم روی در این جامعه و جومع دیگر

ببین منظور از انسانیت چیزیی که انسان را خیلی ببخشید با یه حیوون متمایز میکنه .من که خیلی وقته فاتحه ی انسانیتو خوندم. اما مطمئنم میتونیم این انسانیت برباد رفته رو برگردونیم اگه یکم بیخیال بعد مادی ماجرا بشیم. من خودمم ممکنه تو شرایط های مخلف اونجوری که باید رفتار نکنم. اما همه ی ریشه های بدختی ایران به نظر من اینکه انسانیت فراموش شده و .... امم نمیدونم چرا اینارو گفتم اما بعضی اوقات فک میکنم که بهتره به فکر اونیم که پدر یه خوونوادس و پول نداره برای دخترش مداد رنگی بخره ام باشیم چون در همیشه روی یه پاشنه نمیچرخه . فردا دیدی زد همین یارئ یه کاره ای شد بعد میلیارد میلیارد اختلاس میکنه و ده جور خیانت دیگه .
پ.ن: حرفام کلی چون انسانیت فراتر از نژاد و مرزهای خاکی احماقنه ای هست که ما تعیین کردیم
ممنون بابت نظرات 22
watch out this wold is gonna be crazy  4 22 22
پاسخ
پول بیاد دیگه دلیلی برای انسان نبودن نیست
resim
  2 !Holy Fucking Shit
◾️ #زرتشت، تو با چنین بی‌ایمانی با ایمان‌تر از آن‌ای که می‌پنداری! خدایی در تو می‌باید تو را به بی‌خدایی‌ات کشانده باشد.

✍️ #فردریش_نیچه 
#چنين_گفت_زرتشت 
پدرم چون سعدبن معاذ بود

پاسخ
پول مفهومیه که برای انسان تعریف میشه. اگرنه ایا موجود دیگه ای غیر انسان مفهوم پول را داره. انسان چون انسانیت داره پول را انتخاب میکنه. پول مفهومی نیست که در برابر انسانیت بیاد. مثل اینه که بگیم قرمز یا هندونه. خب اصلا ربطی بهم ندارند... این  خود پول نیست که باعث میشه عملی غیر اخلاقی صورت بگیره. البته از غیر اخلاقی به جای غیر انسانی استفاده میکنم چون به هر صورت اعمال غیر اخلاقی انسان هم کاملا جزو انسانیتند. شاید فقط چند عمل برامده از غریزه را بشه گفت حیوانیت در وجود انسان. پس این لغت انسانیتی که در مقابل پول اومده فرافکنی گناه های خودمونه. پول هم یک مفهوم در جامعه ی انسانی هست. نمیتونه غیر انسانی باشه که در مقابل انسانی بیاد.
حالا عمل اخلاقی یا پول
این خود پول نیست که باعث میشه عمل غیر اخلاقی صورت بگیره. انسان وقتی پول را در دست میگیره اون پول براش به جز وسیله هیچ چیز دیگه ای نیست. ولی وسیله ای برای چی. این هست که باعث میشه پول به عنوان یک انتخاب بتونه مثبت باشه یا منفی. و اخلاقی باشه یا غیر اخلاقی. 
اون چیزی که باعث میشه جمع ببندیم که خواستن پول لزوما یک کار غیر اخلاقیه و خواستن پول را در مقابل انسانیت بیاریم به خاطر اینه که برای اغلب مردم در جامعه پول وسیله ای برای رسیدن به چیزهای غیر اخلاقیه. در ضمن خیلی از اونها هم غیر اخلاقی نیستند. چه اشکالی داره طرف بخواد توی یک پنت هاوس زندگی کنه و به جای نون پنیر خاویار بخوره/ هیچ چیزش غیر اخلاقی نیست. امر غیر اخلاقی ای که در رابطه با استفاده از وسیله ای به نام پول میفته اینه که یا اون را برای هدفی غیر اخلاقی بخواد. 

البته یک انحراف در رفتار انسان وجود داره که میاد پول را به عنوان هدف نگاه میکنه و نه وسیله. این مال افرادیه که فقط به فکر پول جمع کردن هستند نه به خاطر رفاه بیشتر یا قدرت بیشتر یا چیز دیگری بلکه فقط به خاطر داشتن پول بیشتر و هرگز هم اون را در جهت هدفی خرج نمیکنند.

درکل فکر کنم بهتر باشه بگیم خواستن و استفاده از پول برای چه اهدافی مجاز و برای چه اهدافی غیر مجاز است. چه روشی برای به دست اوردن وسیله ای به نام پول درست و چه روشی غلط هست که سوال دوم باز یه سوال بیخوده. چون باید دید این پول برای چی استفاده میشه. سوال کامل اینه. گیریم که هدف ما هدف اخلاقی ای بود. در مرحله ی بعد 
برای این هدف مشخص چه روشی برای به دست اوردن پول- به عنوان وسیله ای برای رسیدن به این هدف- درست هست و چه روشی غلط هست. 
حالا مشکل اینجاست که به نظر من روشهای مختلف برای به دست اوردن پول را نمیشه در یک دسته بندی مطلق درست و غلط قرار داد. مثلا گفته میشه دزدی یک روش غلط برای به دست اوردن پول هست. حالا اگر یک نفر برای نجات دادن جون کسی به عنوان تنها راه رسیدن به پول-  به طوری که ضرری برای کس دیگری ایجاد نکنه یا اون ضرر در مقابل جون یک ادم قابل چشم پوشی باشه-  دزدی کنه ایا برایند کارش غلط بوده.
اینجا باید یک معیاری برای ارزش دهی و تعیین درست و غلط بودن اهداف باشه. ایا موافقید
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcToBgp2C-XT1ayR_f-B_Ba...PcBC3YPTYC]
پاسخ
 سپاس شده توسط شرل
آره به نظر منم پول چیز بدی نیست اینکه برای یک کاری انجام بدی، مشکلیشو برطرف کنی یا خوشحالش کنی اونم در ازاش بهت پول بده یه جور نشان افتخار میتونه باشه البته که وقتی بدزدیش دیگه این حرفا بی معنی میشه.
در ضمن کسی پول دوست نداره ینی مثلا من پول در بیارم خرجش میکنم نکته اینه که مثلا من یه ماشین دوست دارم و چون با پول میشه خریدش پول در میارم. عین اینکه تاکسی بگیری بری فرودگاه. تاکسی چیز خوبیه ولی کسی نمیگه من تاکسیرو بیشتر از هر چیز دیگه ای دوست دارم.
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط dark girl

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد