سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

بیوگرافی بندیکت چیزایی که تا به حال نخوندین
#1
این ظواهر بازیگری و شوآف کردن نبود که باعث جذب بندیکت شده بود!
اون از بچگی شاهد تمام جنبه های بازیگری بود و زیرنظر گرفتن پدر و مادرش و اطرافیانشون بهش شناخت کاملی از این حرفه داده بود!
در ابتدا جاه طلبی ها و آرزوهای بندیکت برای بازیگر شدن چندان مورد استقبال خانوادش قرار نگرفت.
"اونا بهم میگفتن ما رو ببین!ببین چقدر زندگیمون خارج از کنترله!"
یکی از دلایل واندا و تیموتی برای فرستادن بندیکت به مدرسه ی هارو، دور شدنش از اتمسفر خانواده (و اینکه تحت تاثیرش بخواد یه بازیگر باشه) بود!!
اما گویا نقشه شون جواب نداده بود!
بندیکت گهگاه استعداد خودشو توی خوندن هم به نمایش میذاشت!کریسمس 1994 توی کنسرت یه گروه بعنوان مهمان حضور پیدا کرد و اجرای فوق العاده ای داشت!
اون اجراهای دیگه ای داشت و مجله ی مدرسه درموردش نوشت:"صدای پرورش یافته اون که حسی مثل ویسکی و سیگار رو داره به تنهایی میتونه دل هر دختری رو ببره!"
بندیکت استعداد زیادش توی رقص رو هم بارها به نمایش گذاشته بود!


سال 1994 وقتی 18 سالش بود توی نمایش "روزنکرانتز و گیلدنسترن مرده‌اند" به کارگردانی تام استوپارد بازی کرد و انقدر درخشید که 19 سال بعد،استوپارد وقتی مینی سریال "پایان رژه" رو میساخت اصرار داشت که بندیکت کامبربچ باید نقش اصلیشو بازی کنه!تام در برابر تعجب مدیران شبکه گفته بود شما در آینده ی نزدیک خیلی زیاد درمورد این بازیگر میشنوید!


اولین بار که بندیکت کوچولو وارد کتابخونه ی خیلی بزرگ مدرسه شد شدیدا هیجان زده بود!
"من فکر میکردم زندگیم انقدر کافی نیست که بتونم حتی کتابای یه ردیف از این کتابخونه رو بخونم!چه برسه به قفسه و چه برسه به کل اون فاکینگ کتابخونه!من همیشه اعتقاد داشتم باید دنیای اطرافمو به خوبی بشناسم!"

گرایش اون به مطالعه و خودآموزی که از کودکیش شروع شده بود در بزرگسالیش هم ادامه داره و وسعت بیشتری پیدا کرده.این یکی از ویژگی های معروف بندیکته که برای هر نقش مطالعه و تحقیقات عمیقی میکنه تا بطور کامل اون رو بشناسه.

سال سوم مدرسه بود و اون به قدری درخشیده بود که هیچ نمایش و تئاتری در مدرسه بدون اون ساخته نمیشد!
بندیکت وارد گروه راتیگان شد.گروهی که به اسم ترنس راتیگان،غول تئاتر بریتانیا (1940-1950) نام گذاری شده بود و بندیکت نوجوون توی 17-18 سالگی داشت با این هنرمند بزرگ مقایسه میشد!
هردوی اونها توی منطقه ی گینکزتون بزرگ شده بودن.هردوشون توی یه گروه در مدرسه ی هارو بودن(گروه پارک) و هردو بیشتر وقتشون رو توی کتابخونه ی بزرگ مدرسه سپری میکردن و همیشه غرق در کتاب ها بودن!


شروع بازیگری حرفه ای بندیکت در سینما میتونست توی 17 سالگیش اتفاق بیوفته!
وقتی معلم سابقش اندرو بیرکین داشت فیلمی از روی کتاب باغ سیمانی یان مک ایوان میساخت و برای پیدا کردن نقش اول نوجوون فیلم به مدرسه برگشت!اولین گزینه ای که اندرو بهش فکر کرد بندیکت بود اما موضوع فیلم زنای با محارم 2 تا نوجوون بود و همچنین بندیکت مجبور بود توی سکانس هایی کاملا لخت بشه و همین 2 دلیل باعث شد که اون این پیشنهاد رو رد کنه!
"وحشت کرده بودم!من توی اون سن خیلی خجالتی بودم و دلم نمیخواست کسی بدنمو ببینه!بنابراین برای اودیشن نرفتم."


بازیگری تنها هنرنمایی و استعداد اون نبود!اون توی سخنرانی در جاهای عمومی هم خیلی مهارت داشت!توی 29 اکتبر 1991 یعنی وقتی 15 سال داشت،توی مدرسه یه سخنرانی بسیار ظریف و قوی و عاقلانه و محکم کرد!سخنرانی عجیبی که در اون حتی به این موضوع اشاره کرده بود که در 20 سال آینده در چه موقعیتی خواهد بود!
بندیکت توی مهارت حفظ کردن هم بی هیچ شکی از همه سر تر بود!
اون توی مهمترین مسابقه ی حفظ و  روخوانی بین مدارس نفر اول شد!بندیکت 15 ساله متون سنگینی مثل کتاب واترلند که برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات هست رو خوند و داورا حسابی از توانایی هاش تعجب کرده بودن!
مجله ی مدرسه درموردش نوشت:"نریشن اون فوق العاده بود و اون به هر پارتی که میخوند رنگ و حس خاص و متفاوتی میداد!"
بندیکت توی قرائت متن و شعر و قدرت صدا به توانایی باورنکردنی ای رسیده بود و معلماش سعی میکردن این استعدادش رو بیشتر و بیشتر پرورش بدن.
اون مربیانی مثل استیون فرای،بازیگر،مجری و نویسنده ی بسیار معروف انگلیسی،داشت.

بندیکت از همون بچگی اعتماد بنفس و محکم بودن ذاتی ای داشت که میشه گفت بخشی از اون قطعا بخاطر حجم زیاد عشق و حمایتی بود که همیشه از طرف پدر و مادرش دریافت میکرد!
توی دوره ی کوتاهی یکی از پسرای قلدر و درشت مدرسه اونو اذیت میکرد و زوم کرده بود روش...اما همین اعتماد بنفس بهش قدرتی داد که بالاخره یه روز اون پسرو محکم چسبوند به دیوار و درسی بهش داد که دیگه هرگز نه اون و نه هیچ قلدر دیگه ای سمت بندیکت نیومدن!!
مدرسه ی پسرانه ی شبانه روزی هارو در سال 1572 تاسیس شده و یکی از هفت مدرسه ی برتر جهان و جزو 4 مدرسه ی گران قیمت دنیاست.?
این مدرسه تقریبا 820 دانش آموز در هر سال تحصیلی داره.

دوران تحصیل بندیکت توی برامپلی داشت به سر میرسید و مدیر مدرسه به پدر و مادرش گفته بود باید اونو به بهترین مدرسه بفرستن!یعنی مدرسه ی معروف "هارو"!
مدیر تاکید کرده بود بهترین و ایده آل ترین جا برای پسرشون اونجاست!و هارو جایی هست که میتونه این امکان رو بهش بده که بتونه مسیر واقعی زندگیش رو دنبال کنه.
هزینه های مدرسه ی هارو خیلی بالا بود(شهریه ی این مدرسه به تنهایی برای هر ترم حدود 13 هزار پوند بود) ،پدر و مادر بندیکت کارهاشون رو بیشتر و فشرده تر کرده بودن تا راحت تر بتونن از پس هزینه ها بربیان...و البته بخشی از این هزینه رو مادربزرگ بندیکت (مادر پدرش) تامین میکرد که مالک زمین های کشت چای بزرگ در هند بود.?
5 سال تحصیل بندیکت توی مدرسه ی 400 ساله ی هارو از پاییز 1990 شروع شد...اون داشت وارد 14 سالگی میشد.
این مدرسه برای قرن ها بهترین مدرسه ی اروپا بود و 7 نفر از نخست وزیر های بریتانیا از جمله چرچیل فارغ التحصیل این مدرسه بودن!?
به گفته ی خودش خیلی از پرنس ها و پرنس زاده ها و پسرای خانواده های بزرگ باهاش هم دوره بودن
بندیکت سال 1991 توی نمایش  A Flea in Her Ear نقش اول زن رو بازی کرد و با این بازیش طوفانی به پا کرد!!??
همه از نقش آفرینی بندیکت کوچولو حیرت زده شده بودن!
مجله ی مدرسه از اون بعنوان کسیکه برای خودش استادی شده و اجراش تاثیر مسحور کننده ای داره یاد کرد و مربیش آقای تایرل درموردش گفت:"بعد از ونسا ردگریو(از بزرگترین بازیگرای انگلستان) این بهترین اجرایی بود که از هرکسی توی این نقش دیده بودم!!!
بعد ها بندیکت درموردش گفت که حین اجراش حس میکرد توسط یه زن تسخیر شده!!!
جالبه بدونین بازیگر معروف انگلیسی،ربکا کال(همبازی بندیکت توی پایان رژه) وقتی هشت سالش بود برادر بهترین دوستش همکلاسی بندیکت بود و همچنین همراه بندیکت تئاتر کار میکرد، به همین دلیل ربکا همراه دوستش به تماشای چندتا از نمایش های اونا اومده بود??
ربکا توی مصاحبه ای در سال 2012 گفت از همون بچگی کاملا مشخص بود که بندیکت وقتی بزرگ بشه به چه ستاره ای تبدیل میشه!
"اون بی نظیر و منحصر بفرد بود!این سرنوشت کساییه که خاص و بینظیرن!بندیکت هیچوقت نمیخواست و قرار نبود شبیه کسی باشه!اون از همون اول داشت کسی میشد که فقط خودش بود!"

باتوجه به اینکه هارو مدرسه ای پسرانه بود وقتی توی نمایش ها نقشی بود که باید یه دختر بازی میکرد معمولا این بندیکت بود که برای نقش انتخاب میشد?
اون توی یکی از مهمترین تئاتر های مدرسه نقش تایتان،ملکه ی پریان رو بازی کرد که خیلی مورد توجه قرار گرفت و توی مجله ی مدرسه نوشته شد که بندیکت اینچ به اینچ یه ملکه ی پریان مغرور واقعی شده بود!??
بندیکت میگه این تناقض خیلی براش جالبه که اون بعد از تمرین نمایش کلاه گیس دخترونه شو برمیداشت و لوازم راگبی رو میزد زیربغلش و میرفت دنبال تمرین راگبی!???
البته اون بعد از مدتی از اینکه توی یه مدرسه ی کاملا پسرونه بود احساس ناامیدی کرد چون این موضوع باعث شده بود درمقابل جنس مخالف حسابی خجالتی باشه!
"اینکه زمان بلوغت توی یه مدرسه ی کاملا پسرونه باشی واقعا بده!من تا مدتها به کلی از دخترا دوری میکردم و حتی بروز نشانه های بلوغ جسمی هم کمکی بهم نکرد!هرچند من خیلی دیر بالغ شدم!حدود 17 سالگی."

مربی بندیکت توی مدرسه اندرو کلندر بود که بهش آموزش بازیگری هم میداد،اون متوجه شد بندیکت استعداد زیادی توی ورزش هم داره و اونو به سمت کریکت و راگبی سوق داد.بندیکتِ بااستعداد توی هردو خیلی موفق بود!??
اما خب استعدادی که همیشه باعث شگفتی و حیرت بقیه میشد تواناییش توی بازیگری بود!
اندرو درموردش گفته بود:
"بندیکت یه شاگرد کوچولوی باورنکردنی و عالیه!استعداد های اون خیلی زود خودشونو نشون دادن!اون انرژی غیرقابل تصور و بیش از حدی داره"
سال 1980 جودی دنچ (که از بزرگترین بازیگرای بریتانیا به شمار میره و با مادر بندیکت دوستای صمیمی هستن) تئاتر اختصاصی مدرسه ی برامبلی رو افتتاح کرد و این برای بندیکت 12 ساله یعنی آغاز کارهای شکسپیری!
اولین تئاتر شکسپپیری حرفه ایش توی 12 سالگی و نمایش "رویای نیمه شب تابستانی" بود که نقش نیک باتوم رو بازی کرد.اون توی این نقش خیلی درخشید و عکسش روی جلد مجله های مدرسه ها رفت!
اونا درموردش نوشته بودن:"باتومِ بندیکت کامبربچ تا مدت ها در یادها خواهد ماند!"
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط Violet.B ، Arrival ، morty ، کارآگاه مرده ، Warrior
#2
بزارین کمک کنم 4
می تونین بگین واییییییی خدای من:/نقش اول زن 13 13 24
resim
پاسخ
#3
محض رضای خدا گلدن نقش اول زن برای یه مرد چنان چیز عجیبی نیست 21
resim
پاسخ
#4
والا همین عمو اکبر خودمون بیشتر از اسکارلت جانسون و مگان فاکس نقش زن بازی کرده
اصاً بد مطلق وجود نداره میدونی
ی سری چیزا از نظر من بده
که از نظرِ تو بد نیس
ی سری چیزام از نظرِ تو بده
که از نظرِ من بد نیس
فقط کافیه که ما بتونیم با بدیای همدیگه بسازیم
بخاطر خوبیامونresim
پاسخ
#5
(2018/09/16، 01:13 AM)اشوزدنگهه نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا همین عمو اکبر خودمون بیشتر از اسکارلت جانسون و مگان فاکس نقش زن بازی کرده

راست میگه  24

ولی حالا جدای از شوخی به نظرم از بعضی از بازیگر ها واقعا بهتر بازی میکنه. کاش یه اسکار ببره! البته الحق که برای شرلوک باید اسکار میبرد ولی حیف که شرلوک سریال بود 22
پاسخ
#6
(2018/09/16، 01:13 AM)اشوزدنگهه نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا همین عمو اکبر خودمون بیشتر از اسکارلت جانسون و مگان فاکس نقش زن بازی کرده

اون فرق داره خو242424بن قیافش ب زنا نمیخوره واقعا24
resim
پاسخ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد