سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

معرفی کتاب
حقیقت به ندرت خالصه و هیچ وقت ساده نیست...
بی‌یارترم، گرچه وفادارترم
آزرده‌ترم، گرچه کم آزارترم

با هرکه وفا و مردمی بیش کنم
سبحان‌الله، به چشم او خوارترم

resim

ما رو از دست این مرد یعنی کنت اولاف نجات بدید 63
پاسخ
resim

resim

resim
فرانی و زویی 
-_- اصن من انقد زحمت میکشم یکیتون میرید بخونید ؟؟؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط arefe.shoon ، REYJAÑE ، liosa ، Violet.B
دختری با تمام موهبت ها
مایکل وی
اینا به درد نوجوونای ۱۳ ۱۴ ساله میخورن
مث من 4
LOVE CRIME

پاسخ
 سپاس شده توسط کارآگاه مرده
دن کیشوت

گتسبی بزرگ هم که حرف  نداره.

کیمیاگر هم قشنگه

پیش به سوی خوشبختی!!!!!!

resim
پاسخ
 سپاس شده توسط کارآگاه مرده ، گراویتون
سلام رفقا من یه پیشنهادی دارم 

بیاید این تاپیک بهترین کتابایی که سال گذشته خوندیم رو معرفی کنیم
I'm the only one of me
Baby, that's the fun of me
resim
پاسخ
من هر کتابی که معرفی می کنم قبلا خوندم

پیش به سوی خوشبختی!!!!!!

resim
پاسخ
خب کتاب هایی که امسال میخوام شروع کنم ولی از خوب بودنشون اطمینان کامل دارم رو میگم

مدیر مدرسه
فیض بوک
داستان عامه پسند
نیشدارو

Here we are don’t turn away , now
We are the Warriors that built this town
پاسخ
Hit Makers, Outliers, Why Nations Fail
Step into the daylight and let it go
پاسخ
هرچی داستان ایرانی خوندید بندازید کنار فقط دایی جان ناپلئون رو عشق است! 21
نکته جالب در مورد این کتاب اینه که نه تنها بزرگنمایی طنز شخصیت‌های ایرانی حسابی روحیه‌تون رو جا میاره بلکه اشاره طنز و غیر مستقیم به یه سری مسائل این خنده رو چندین برابر می‌کنه!
resim
داستان از عشق سعید به دخترداییش لیلی دقیقا در ۱۳ مرداد ساعت سه و ربع کم بعدازظهر (خودم دقیق نفهمیدم یعنی چی اما به نظرم منظور ساعت ۲:۴۵ باشه!) شروع می‌شه و زیاد نمی‌گذره که مشخص می‌شه که پدر همین لیلی خانم دایی جان ناپلئون هستن و به خاطر علاقه وافر ایشون به شخصیت ناپلئون بین بچه‌ها ملقب به دایی جان ناپلئون می‌شن. این دایی که با درجه نایب سومی بازنشسته شده و در زمان احمدشاه خدمت می‌کرده کم کم شاخ و بال داستان‌هاش به قدری زیاد می‌شه که از جنگ با چهارتا راهزن سر گردنه، به جنگ با لشکر و دار و دسته‌های عظیم انگلیسی تبدیل می‌شه و همچنین مش قاسم، نوکر دایی که نهایت دعوا و کتک کاریش با چندتا سگ ولگرد بوده، از اونجا که داستان‌های دایی جان رو حفظ بوده، به شاهدی برای ماجراجویی‌ها و جنگ‌های دایی جان ناپلئون در جنگ ممسنی و کازرون تبدیل می‌شه!! خلاصه این دایی جان رو در حدی هوا برمی‌داره که خیال می‌کنه خانواده اشرافی و مهمی هستن. حتی برادر ستوانش رو سرهنگ صدا می‌زنه و ایشون هم به دایی جان سرهنگ ملقب می‌شن. همچنین دایی جان عقیده داره که ازدواج خواهرش با یه بازاری (پدر سعید، داروساز و ملقب به آقای دکتر بین همکارها و آقاجان بین فامیل و خانواده) از اساس اشتباهه چون دکتر از خانواده «آریستوکرات» نیست!! اما گره داستان از مهمونی در خونه دایی‌جان سرهنگ شروع می‌شه که دایی‌جان ناپلئون مشغول تعریف کردن چاخان‌هاش در جنگ کازرون یا ممسنی می‌شه (که بین مش قاسم و دایی سر اینکه جنگ کازرون بوده یا ممسنی دعوا می‌شه! 21 ) و در این حین معلوم نیست صدای پایه میز یا صندلی درمیاد یا چیز دیگه که دایی جان این بی نزاکتی و یا به قول مش قاسم «بی ناموسی!» رو از ناحیه آقاجان می‌دونه و جنگ دایی جان و آقاجان شروع می‌شه و سعید در تلاشی سخت برای خاتمه دعوا بین این دوتا با مش قاسم و پسرعموی دایی که میرزا اسدالله (ملقب به شازده) همدست می‌شه اما این داستان قرار نیست به همین راحتی تموم شه!!
چندتا نکته جالب که در مورد این کتاب و فیلمش وجود داره یکی تکیه کلام مش قاسمه که هر سوالی ازش می‌پرسن می‌گه : والا بابام جان دروغ چرا تا قبر آآ... (و انگشت‌هاش رو یکی یکی باز می‌کنه به این معنی که تا قبر چهارانگشت بیشتر فاصله نیست!) 
یکی هم اسدالله میرزای چشم چرون که با همه می‌خواد بره سانفرانسیسکو! (منظور شهر ایالت کالیفرنیا نیست! کتاب رو بخونید متوجه می‌شید! 21 )
و همچنین دکتر ناصرالحکما که «سلامت باشید» از دهنش نمی‌افته! 21 (راه رفتنش تو فیلم قابل رقابت با چارلی چاپلینه! 24 )
و از همه مهم‌تر پسر دایی جان سرهنگ، شاپور (ملقب به پوری) که سعید در نامه‌هایی که به لیلی می‌نویسه با لقب «اسب عربی فش فشو» ازش یاد می‌کنه!24 
یادم رفت بگم این شازده رقیب عشقی سعید خان هم هست 21
resim
وقتی سهمیه ۶۰ لیترت یه هفته‌ای تموم می‌شه و قیمت بنزین آزاد ماهانه‌ت رو حساب می‌کنی و موجودیت رو چک می‌کنی!
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad ، Dr.HR ، .Yasaman.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد