سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

دزد کیست؟
Lightbulb 
کیف پولی از یکی از اهالی نجیب لندن دزدیده می شود پلیس به چهار نفر از آن ها مظنون است و از آن ها یک سوال پرسیده است و فقط یکی از آن ها حقیقت را می گوید حالا شما بگویید کدام یک دزد اصلی است؟ 
سوال : کدوم یکی از شما کیف پول رو دزدیده ؟
تام دیپر : کاره  جک هندزه 
جک هندز : به احتمال زیاد کار جو استیلت بود 
بیلی گلدفیلدز : خب من نبودم قربان. 
جو استیلت : جک هندز داره بهتون دروغ می گه 
قاتل کیست ؟!
ما از جنس دختران سلاخ و پسران هیولاییم 
پاسخ
به نظر من همون جو استیلت
پاسخ
استدلال لطفا
البته این حتما به معنی درست بودن نیست چون حتی اگر درست باشه در نهایت می گم و جایزشم می دم
پاسخ
خب مثلا شاید پیش اومده باشه واستون
یکی که یه اشتباهی میکنه مخصوصا بچه ها وقتی میگن کار کی بوده سریع خودش خودشو لو میده میگ من نبودم
اینم دقیقا داره همین کارو میکنه :////
پاسخ
(2018/05/08، 08:53 PM)Reynard. Bas نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کیف پولی از یکی از اهالی نجیب لندن دزدیده می شود پلیس به چهار نفر از آن ها مظنون است و از آن ها یک سوال پرسیده است و فقط یکی از آن ها حقیقت را می گوید حالا شما بگویید کدام یک دزد اصلی است؟ 
قاتل کیست ؟!

تکلیفو مشخص کن دزد یا قاتل؟
پاسخ
بیلی گلد فیلد دزد اصلیه و داره دروغ میگه.تنها راستگو جو استیلته که میگه جک دروغ میگه.

اگر توضیح هم نیازه..روشم این بود که به ترتیب هرکدوم  رو دزد قرار دادم و دنبال حالتی گشتم که طبق اون فقط یه نفر راست بگه..اینطوری بقیه شخصیتا خط خوردن بیلی گلد فیلدز فقط با فرض مسئله جور دراومد.
پاسخ
(2018/05/08، 11:31 PM)joker نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018/05/08، 08:53 PM)Reynard. Bas نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قاتل کیست ؟!

تکلیفو مشخص کن دزد یا قاتل؟

ببخشید اشتباه شد حالا جواب مهم تره یا گیر دادن؟ 

من تا چند روز دیگه جواب رو اعلام می کنم تا دوستان بیشتری این معما رو روش فکر کنند 
با سپاس 
R.B
پاسخ
بیلی دزده.
پاسخ
خب شرل و صبا جواب درست رو دادن و به هر کدوم یه اعتبار می دم و حالا می ریم سر معما ی بعدی که به سبک معمای قبلیه اما کمی پیچیده تر :
روزی در مدرسه کیف معلمی را دزدیدند . براساس شواهد بدست آمده ، پنج نفر به نام های A ، B، C، D، و E متهم می شوند . این پنج نفر چنین می گویند :

A: من کیفی بر نداشتم من هیچ وقت دزدی نکرده ام. کار D بود .

B: من کیفی برنداشتم . پدرم خیلی ثروتمند است و من خودم کیف دارم . E میداند دزد کیست.

C : من کیفی برنداشتم من قبل از شروع سال تحصیلی E را نمی شناختم . کار D بود .

D : من این کار را نکردم . کار E بود . A دروغ می گوید که من کیف را دزدیده ام .

E : من کیفی را برنداشتم . B کیف را برداشت . C حرف من را تایید می کند ، چون سالهاست مرا می شناسد.

بعدا اولیای مدرسه با تطمیع توانستند از این پنج نفر اعتراف بگیرند که هر یک از آنها دو جمله راست و یک جمله دروغ گفته است . چه کسی کیف را دزدیده است ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط شرل ، Dr. Watson
(2018/05/17، 03:37 PM)لئون دا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب شرل و صبا جواب درست رو دادن و به هر کدوم یه اعتبار می دم و حالا می ریم سر معما ی بعدی که به سبک معمای قبلیه اما کمی پیچیده تر :
روزی در مدرسه کیف معلمی را دزدیدند . براساس شواهد بدست آمده ، پنج نفر به نام های A ، B، C، D، و E متهم می شوند . این پنج نفر چنین می گویند :

A: من کیفی بر نداشتم من هیچ وقت دزدی نکرده ام. کار D بود .

B: من کیفی برنداشتم . پدرم خیلی ثروتمند است و من خودم کیف دارم . E میداند دزد کیست.

C : من کیفی برنداشتم من قبل از شروع سال تحصیلی E را نمی شناختم . کار D بود .

D : من این کار را نکردم . کار E بود . A دروغ می گوید که من کیف را دزدیده ام .

E : من کیفی را برنداشتم . B کیف را برداشت . C حرف من را تایید می کند ، چون سالهاست مرا می شناسد.

بعدا اولیای مدرسه با تطمیع توانستند از این پنج نفر اعتراف بگیرند که هر یک از آنها دو جمله راست و یک جمله دروغ گفته است . چه کسی کیف را دزدیده است ؟
کسی که دزدی را گردن دیگری میندازه  قطعاً کیف را ندزدیده  چون در غیر این صورت دو دروغ گفته است  تنها گزینه ای است که دیگری را متهم به برداشتن کیف نکرده است b است .
 پس b دزده
resim
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد