سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

دنیا بزرگ شده :/
25 چه موضوع جالبیو مطرح کردین 
وقتی نظراتونو میخوندم  دقیقا    9 بودم
من مسئله رو با این فرض حل میکنم که در مواد جرم اجسام دو برابر بشه 
از لحاظ فیزیکی : خب در این صورت جرم زمین دو برابر میشه اما سطحش یه عددی کمتر از دوبرابر از طرفی جرم اتمسفر دو برابر شده پس ارتفاع اتمسفر بیشتر میشه در نتیجه لایه ی اوزون از ما دورتر میشه و ضخامتش بیشتر(کمتر از دو برابر )اما انرژی بدست اومده از خورشید ثابته چون فاصله زمین تا خورشید دوبرابر شده که تقریبا افزایش دوبرابری جرم خورشیدو جبران میکنه پس حالا با این وجود فرابنفش بیشتری به فروسرخ تبدیل میشه اما نه در حدی که جبران افزایش جرم اتمسفر و مواد روی زمین بشه پس دمای هوا زمین کاهش پیدا میکنه 
دوبرابر شدن جاذبه به راحتی حس میشه اگه این اتفاق هم نیوقته به دلیل افزایش  ارتفاع اتمسفر فشار هوا بیشتر میشه که بازم قابل درکه  
از لحاظ زیست شناسی:  عملکرد دستگاه های بدنتون به مشکل برمیخوره احتمال اینکه زنده از خواب پاشین 0درصد چه برسه به اینکه بخواین بفهمید دنیا بزرگ شده 22 (چون بیشتر دستگاه های بدن بهترین عملکرد رو در یه محدودهی خاصی از ابعاد دارند) 
از لحاظ شیمیای : کلا دنیا بهم میریزه و دوباره احتمال اینکه شما بمیرید 100 درصد چون تعداد ذرات زیر اتمی هر اتم دوبرابر شده پس ما که از کربن و هیدروژن و ... تشکیل شدیم تبدیل میشیم به یه مخلوطی از منیزیم هلیم و... و نصفمون پودر میشه میریزه پایین نصفمونم بخار میشه میره هوا  22 (اینو دوستم اشاره کرد ، مرسی ثمین جان  21 )
 I AM
PRINCESS 
WHO DOES NOT  NEED A PRINCE 
BECAUSE
 MY FATHER IS 
A KING
پاسخ
 سپاس شده توسط شر‎ل
بچه ها یه سوال... 
اگه همه چیز دوبرابر بشه.. مغز ما هم دوبرابر بشه و در نتیجه تعداد نورون های موجود در مغز هم دوبرابر بشه... با توجه به اینکه تعداد نورون ها  در سطح درک و هوش نقش تعیین کننده ای داره میشه گفت که  در صورت دوبرابر شدن ما باهوش تر از قبل می شیم؟
پاسخ
نه ربطی به سایز نداره
مغز یه بچه ی 4 ساله از یه ادم 20 ساله قطعا کوچیکتره ولی ممکنه بچه باهوش تر باشه
پاسخ
(2018/03/08، 07:01 PM)شر‎ل نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بچه ها یه سوال... 
اگه همه چیز دوبرابر بشه.. مغز ما هم دوبرابر بشه و در نتیجه تعداد نورون های موجود در مغز هم دوبرابر بشه... با توجه به اینکه تعداد نورون ها  در سطح درک و هوش نقش تعیین کننده ای داره میشه گفت که  در صورت دوبرابر شدن ما باهوش تر از قبل می شیم؟

تعداد دوبرابر نمیشه که اندازه دوبرابر میشه
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTfESlw5efFGbqLIiPk7pu...otBSVQHOCg]
پاسخ
(2018/03/08، 07:34 PM)Masoa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه ربطی به سایز نداره
نه خب اخه چیزی که توی پستانداران مهمه نسبت مغز به جثه هست..مغز فیل هم از انسان بزرگتره... ولی جثه اش خیلی بزرگتره و نسبت مغز به جسمش کمتر از انسانه... یه بچه چهارساله اگه مغزش کوچیکتره جسمشم کوچیکتره که باعث میشه تعداد نورون هایی که درگیر کنترل بدن هستن یا مثلا مسئول حواس بویایی و چشایی هستن هم نسبت به یه بزرگسال کمتر باشه... تازه اکثر ادم ها تو خردسالی باهوش ترن چون مثل خیلی از ادمای بزرگسال که به بیشتر روندها عادت کردن و بدون فکر و تحلیل کار انجام میدن نیستن و مدام در حال استفاده از مغزشون هستن... من سوالم اینه که هرفرد نسبت به خودش در حالت قبل باهوش تر میشه یا نه.. چون مثلا اگه درحال حاضر من ده تا نورون دارم که وظیفه اشون تحلیل اطلاعات مرتبط با ریاضیاته وقتی تعداد نورون هام دوبرابر بشن.. بیست تا نورون دارم که اینکاروانجام میدن و در واقع انگار سرعت و توانایی ما تو محسابات و درک مسائل بیشتر میشه.

(2018/03/08، 07:45 PM)OCTUPUS نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018/03/08، 07:01 PM)شر‎ل نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بچه ها یه سوال... 

تعداد دوبرابر نمیشه که اندازه دوبرابر میشه

22 22 21  اوا راست میگی 12 فرضیه من شامل دوبرابر شدن تعداد بود درحالی که فقط اندازه دوبرابر میشه. 

پاسخ
 سپاس شده توسط Nila
(2018/03/08، 08:29 PM)شر‎ل نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018/03/08، 07:34 PM)Masoa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه ربطی به سایز نداره
نه خب اخه چیزی که توی پستانداران مهمه نسبت مغز به جثه هست..مغز فیل هم از انسان بزرگتره... ولی جثه اش خیلی بزرگتره و نسبت مغز به جسمش کمتر از انسانه... یه بچه چهارساله اگه مغزش کوچیکتره جسمشم کوچیکتره که باعث میشه تعداد نورون هایی که درگیر کنترل بدن هستن یا مثلا مسئول حواس بویایی و چشایی هستن هم نسبت به یه بزرگسال کمتر باشه... تازه اکثر ادم ها تو خردسالی باهوش ترن چون مثل خیلی از ادمای بزرگسال که به بیشتر روندها عادت کردن و بدون فکر و تحلیل کار انجام میدن نیستن و مدام در حال استفاده از مغزشون هستن... من سوالم اینه که هرفرد نسبت به خودش در حالت قبل باهوش تر میشه یا نه.. چون مثلا اگه درحال حاضر من ده تا نورون دارم که وظیفه اشون تحلیل اطلاعات مرتبط با ریاضیاته وقتی تعداد نورون هام دوبرابر بشن.. بیست تا نورون دارم که اینکاروانجام میدن و در واقع انگار سرعت و توانایی ما تو محسابات و درک مسائل بیشتر میشه

فقط مغز ک بزرگ نمیشه جسم هم داره به همون نسبت بزرگ میشه 21
پاسخ
(2018/03/08، 09:13 PM)Masoa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018/03/08، 08:29 PM)شر‎ل نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه ربطی به سایز نداره
نه خب اخه چیزی که توی پستانداران مهمه نسبت مغز به جثه هست..مغز فیل هم از انسان بزرگتره... ولی جثه اش خیلی بزرگتره و نسبت مغز به جسمش کمتر از انسانه... یه بچه چهارساله اگه مغزش کوچیکتره جسمشم کوچیکتره که باعث میشه تعداد نورون هایی که درگیر کنترل بدن هستن یا مثلا مسئول حواس بویایی و چشایی هستن هم نسبت به یه بزرگسال کمتر باشه... تازه اکثر ادم ها تو خردسالی باهوش ترن چون مثل خیلی از ادمای بزرگسال که به بیشتر روندها عادت کردن و بدون فکر و تحلیل کار انجام میدن نیستن و مدام در حال استفاده از مغزشون هستن... من سوالم اینه که هرفرد نسبت به خودش در حالت قبل باهوش تر میشه یا نه.. چون مثلا اگه درحال حاضر من ده تا نورون دارم که وظیفه اشون تحلیل اطلاعات مرتبط با ریاضیاته وقتی تعداد نورون هام دوبرابر بشن.. بیست تا نورون دارم که اینکاروانجام میدن و در واقع انگار سرعت و توانایی ما تو محسابات و درک مسائل بیشتر میشه

فقط مغز ک بزرگ نمیشه جسم هم داره به همون نسبت بزرگ میشه 21

خب هر تعداد مخصوصی از نورون ها برای کار خاصی در نظر گرفته شدن... وقتی تعدادشون دو برابر میشه در واقع تعداد نورون هایی که وظیفشون کنترل بدنه هم دوبرابر شده.... اون نورون هایی که کارشون تحلیل و انجام محاسباته هم دو برابر میشن و در واقع در زمینه تفکر و تحلیل اندازه جسممون اصلا رو عملکردشون تاثیر نمیزاره... اونا قراره مسائل انتزاعی رو حل کنن و که این اصلا با اندازه جسم مرتبط نیست.... چه اندازمون نصف حالت فعلی باشه چه دو برابر حالت فعلی اگر تعداد نورون های مخصوص تجزیه تحلیلمون یه اندازه باشه سطح هوشمون فرقی نمیکنه و یکسانه...
resim
وقتی گریبان عدم با دست خلقت می درید...
پاسخ
فکر کنم درواقع اصل تاپیک این بود که بیدار شیم وهمه چیز دو برابر شده باشه....مثلا لیوان بالا سرمون واب توش هماهنگ باهم باشن که حجم اشغال شده ی جدید توسط اب متناسب با حجم اولیه اش باشه....اینجوری ایا میتونیم بگیم که واقعا دوبرابر شدیم یانه یا شاید وارد یه جهان جدید شدیم....به هر حال به نظر من در اون صورت هرگز کسی نمیتونه متوجه بشه ینی شاید همین الان هرروز ویا هر ثانیه کل جهان متناسب باهم تغییراندازه میده وما اصلا نمی فهمیم...
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTfESlw5efFGbqLIiPk7pu...otBSVQHOCg]
پاسخ
(2018/03/09، 05:15 PM)OCTUPUS نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فکر کنم درواقع اصل تاپیک این بود که بیدار شیم وهمه چیز دو برابر شده باشه....مثلا لیوان بالا سرمون واب توش هماهنگ باهم باشن که حجم اشغال شده ی جدید توسط اب متناسب با حجم اولیه اش باشه....اینجوری ایا میتونیم بگیم که واقعا دوبرابر شدیم یانه یا شاید وارد یه جهان جدید شدیم....به هر حال به نظر من در اون صورت هرگز کسی نمیتونه متوجه بشه ینی شاید همین الان هرروز ویا هر ثانیه کل جهان متناسب باهم تغییراندازه میده وما اصلا نمی فهمیم...
بله منم بعدش گفتم سوال من با فرضیه سوال تاپیک متفاوته ...این سوال من بود که دنبال پاسخش بودم و و برای همفکری اینجا مطرحش کردم.
resim
وقتی گریبان عدم با دست خلقت می درید...
پاسخ
چرا باید بفهمم الان ک چی؟؟؟خب دوبرابر شده ک شده:\

resim
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد