سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

قدرتهای فرابشری و خاص جوکر( جوڪـ3ـر)
#1
 resim
او واقعا نترس است
به اعتقاد بسیاری، بتمن ابرقهرمانی بدون ترس است، اما این موضوع صحت ندارد، نه؟ بتمن به این شکل نیست که هیچگاه ترس را تجربه نکند، بلکه او همیشه موفق می‌شود بر ترس خود غلبه کرده و از آن برعلیه دشمنانش استفاده کند. به همین علت است که مجرمان شهر گاتهام بسیار از او می‌ترسند. البته همه به جز جوکر. ممکن است یکی از جنبه‌های منحصر به فرد جوکر یک نیروی فرابشری نباشد، اما این ویژگی کاملا در انحصار این شخصیت است. او از هر جهتی نترس است.
جوکر از رویایی با بتمن یا هر ابرقهرمان یا شرور بزرگ دیگر ترس و دریغی نداشته و واقعا ترس را حس نمی‌کند. برای مثال، در بخش داستانی Knightfall، مترسک در تلاش است تا جوکر را با گاز ترسش مسموم کند، اما جوکر به او خندیده و می‌گوید: «بوووو!» از آنجایی که ترفند مترسک کارساز نیست، جوکر به او حمله کرده، دمار از روزگارش در می‌آورد و به اتحادش با او خاتمه می‌دهد. و اما دلیل روشنی برای اینکه چرا سم روی جوکر کارساز نبوده و اینکه چرا او ترس را حس نکرد بیان نمی‌شود، با این وجود، به احتمال فراوان دیوانگی در این زمینه از عوامل موثر به شمار می‌آید
resim
 مصون در برابر سم

برخی از جنبه‌های منحصر به فرد جوکر به فیزیولوژی و ویژگی‌های شخصیتی او باز می‌گردد. قصد صحبت در مورد پوست سفید و موهای سبز رنگ جوکر ندارم، بلکه از ویژگی ایمنی طبیعی بدن او در برابر سموم صحبت می‌کنم. علاوه بر نترس بودن، جوکر در برابر سموم مصون است. جوکر می‌تواند از سموم خود روی دیگران استفاده کند، اما آن‌ها به هیچ وجه روی وی موثر نیستند. شاید یکی دیگر از دلایلی که گاز ترس مترسک روی جوکر کارساز نبود همین باشد. فیزیولوژی او را در برابر سم ایمن کرده است.
در بخش داستانی The Clown at Midnight، گرانت موریسون به طور خلاصه از علت ایمن بودن جوکر در برابر زهرها و دیگر سموم می‌گوید:
نقل قول:
او یک مصرف کننده مشتاق از آزمایش‌های شیمیایی خودش است. ایمنی جوکر در برابر ترکیبی از سموم که ممکن است شخص دیگری را در جا به قتل برساند، از سو استعمال مواد سمی در طول سال‌ها به وجود آمده است.


resim
جوکر از سلامت عقلی فوق العاده بهره می‌برد

گرانت موریسون، نویسنده افسانه‌ای کتاب‌های مصور، زمانی که مجوز نوشتن کتاب‌های شوالیه تاریکی را داشت، چندین عدد از بهترین داستان‌های بتمن را خلق کرد. برای مثال می‌توان به رمان گرافیکی Arkham Asylum: A Series House on Serious Earth سال ۱۹۸۹ اشاره کرد. موریسون پس از شروع دوره برنز کامیک‌ها (از آن به عنوان دوران تاریک هم یاد می‌شود) به ترویج ساختارشکنی در کامیک‌ها ادامه داد. به جای پرداختن به قهرمان اصلی، موریسون تصمیم به ایجاد ساختارشکنی در رابطه با دشمنان بتمن کرده و چه کسی بهتر از جوکر؟
یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های شخصیتی جوکر به دیوانگی او مربوط می‌شود؛ موردی که در طول سال‌ها بارها تکرار شده است. اما اگر او دیوانه نبود چه می‌شد؟ اگر او نقیض دیوانگی بود چه؟ این پرسش‌ها همان مواردی هستند که موریسون در Arkham Asylum آن‌ها را مطرح می‌کند. به جای اینکه جوکر یک دیوانه جنجال برانگیز باشد، او از سلامت عقلی فوق العاده رنج می‌برد:
نقل قول:
یک تغییر جدید و درخشان در ادراک بشریت... به نظر می‌رسد جوکر هیچ کنترلی روی اطلاعات حسی که از جهان بیرون دریافت می‌کند، ندارد. او فقط با روانی شدن قادر به مقابله با ورودی‌های بی‌نظم و پرهرج و مرج است. به همین علت که او گاهی یک دلقک بدجنس است، گاهی یک قاتل روانی. او هیچ هویت واقعی ندارد. جوکر هر روز خود را خلق می‌کند.
resim

جوکر در برابر درد مقاوم است

تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه شخصی با چنین بدن نحیفی می‌تواند با شوالیه تاریکی، ترسناک‌ترین مرد گاتهام مبارزه کند؟ جوکر چگونه می‌تواند در برابر شخصی که تاکنون افرادی مانند بین را شکست داده است، در یک نبرد تن به تن شانسی برای پیروزی داشته باشد؟ به خاطر اینکه بدن جوکر می‌تواند در مقابل مقدار فراوانی درد مقاومت کند. با وجود اینکه علت هنوز مشخص نشده است، تئوری‌ها می‌گویند که قرار گرفتن جوکر در معرض مواد شیمیایی، به خصوص هنگامی که در داخل یکی از خمره‌های ACE Chemicals سقوط کرد، موجب خلق موجودی شد که امروز می‌بینیم؛ انعطاف پذیر در برابر درد.
میزان دقیق تحمل جوکر در برابر درد مشخص نیست، اما مسلما از هر شروری در گاتهام بیشتر است. بالاخره این همان مردی است که صورت خود را بریده و پوست خود را به دیوار آویزان کرده است. بعدا، او پوست از هم پاشیده شده را به صورتش بازگردانده و خنده بزرگی روی آن حکاکی کرده است. یا جوکر دیوانه‌تر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم، یا او واقعا درد را احساس نمی‌کند (شاید هم آن را نادیده می‌گیرد).


resim
خون جوکر سمی است

در حال حاضر می‌دانیم که نه تنها بدن جوکر در برابر سموم ساخته شده توسط خودش مقاوم بوده، بلکه مصون در برابر سم دیگر افراد شرور، مانند مترسک نیز است. در Batman #663، گرانت موریسون گفت که تمامی آزمایشاتی که جوکر در طول سال‌ها روی خود انجام داده است، به او کمک می‌کند که سم را از بدنش بیرون براند. اما اگر این تنها مزیت حاصل شده نبود چی؟ احتمالا یک دلیل دیگر برای اینکه جوکر در برابر سم ایمن است، این است که خون خودش سمی است.
در کامیک مذکور، موریسون می‌گوید یک پشه پس از مکیدن خون جوکر مرده است. موریسون در مورد وضعیت پشه می‌گوید:
نقل قول:
به خود پیچیده و روی خون آلوده خفه شد.
موریسون با این گفته به آلوده بودن خون جوکر اشاره می‌کند. نکته جالبتر اینکه پیش از شروع وقایع دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، جوکر خون خود را به بیمارستان‌های سرتاسر گاتهام ارسال می‌کند تا بیماران را آلوده کند. با وجود اینکه خط داستانی بازی به بیماری Titan می‌پردازد، نکته مهمی که به آن پی می‌بریم مدت زمانی است که جوکر توانسته با خون آلوده، به زندگی ادامه دهد.


resim
جوکر سلطان فرار است

بدون شک بتمن یک فراری به تمام عیار است. با وجود اینکه تاکنون در شرایط خطرناک متعددی گیر افتاده است، شوالیه تاریکی همیشه نه تنها راهی برای فرار، بلکه برای نابودی هم‌زمان دشمنانش نیز پیدا می‌کند. به همین علت است که پلیس هرگز قادر به دستگیر کردن او نیست و فرقی نمی‌کند که یک مکان چقدر امن باشد، بتمن همیشه راه ورود و خروج را پیدا می‌کند. کافی است نگاهی به بخش داستانی Batman: I Am Suicide بیاندازید تا کاملا متوجه منظورم شوید. البته بتمن تنها سلطان فرار در شهر گاتهام نبوده و به نظر می‌رسد جوکر نیز ترفندهای مختلفی برای فرار از مخمصه دارد.
به خاطر اینکه وزارت دادگستری جوکر را به عنوان مجرم دیوانه طبقه‌بندی کرده است، او همیشه هنگامی که توسط بتمن دستگیر شود، به تیمارستان آرکهام منتقل می‌شود. فرقی نمی‌کند که چند بار به زندان منتقل شود، چرا که جوکر هیچوقت از فرار دست نمی‌کشد و همیشه موفق می‌شود. فرار برای جوکر سرگرمی محسوب می‌شود. مهارت وی در فرارهای متوالی آن هم از شرایط گریز ناپذیر یک مهارت منحصر به فرد بوده و مجرمان بایستی تبحر در آن را در دستور کار خود قرار دهند.

resim
جاودانگی؟

اسکات اسنایدر در سال ۲۰۱۴ و اواخر کارش با جوکر و شوالیه تاریکی در جهان جدید ۵۲، نوشتن یک بخش با هدف ایجاد یک نتیجه گیری پیشگامانه را با بخش داستانی ۶ قسمته Batman: Endgame با محوریت جوکر، آغاز کرد. وقایع این خط داستانی مدت کمی پس از رویدادهای Batman: Eternal به وقوع می‌پیوست و در آن جوکر پس از ناپدید شدن در Batman: Death of the Family سال ۲۰۱۲ (با Batman: A Death in the Family که جیسون تاد توسط جوکر به قتل می‌رسید، اشتباه نشود)، باز می‌گشت. 
در جریان این بخش داستانی، اسنایدر قصد داشت خوانندگان به یافتن این پاسخ که آیا Pale Man، یک موجود جاودان در روزهای اولیه گاتهام و جوکر یکی هستند، فکر کنند. جوکر به طور مداوم سمی را به خود تزریق می‌کرد که موجب بهبود زخم‌های فانی می‌شد. با این حال اسنایدر و گرگ کاپولو (Greg Capullo) هیچگاه جاودانگی جوکر را تایید نکردند. اسنایدر به IGN گفت:
نقل قول:
دوست دارم احتمالات پیرامون گفته‌های جوکر را باز بگذارم، اما تمامی سرنخ‌ها نشان می‌دهد که او دروغ می‌گوید. نهایتا، دلیل اینکه در پایان چنگ زنان به سمت Dionesium می‌رود این است که او به وضوح برای خروج از آنجا در تلاش است و به درمان بیشتری احتیاج دارد.
جاودانگی دلیل خوبی برای زنده ماندن جوکر از آسیب های مرگباری است که او متحمل می‌شود (فقط در Endgame، او و بتمن زیر یک غار ریزش کرده، له شدند).
_______________________

اینم از جوکـر سع*ــ* یک و دو رو هم یه نگا بندازید*ــ* به طرز فجیهی رو جوکر کراش پیدا کردم -_- 21
پاسخ
 سپاس شده توسط Masoa ، Mahdy_nvs ، گراویتون ، شرل
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد