سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو میبینی یعنی هنوز تو انجمن بیکر ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کردی، وارد شو.
جهت حمایت از انجمن
کلیک کنید
logo

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
شرکت در نظر سنجي کاربر برتر ماه با جوايز ويژه

افکارتان را به اشتراک بگذارید
سلام  4
فکر کردن چیزیه که انسان رو از موجودات دیگه متمایز میکنه . نه ! اصلاح میکنم درست فکر کردن چیزیه که به ما معنای واقعی کلمه انسان بودن رو میده و ما رو تو جهان هستی اشرف مخلوقات میکنه . درست فکر کردن یه مهارته و هر مهارتی  با تمرین بدست میاد. میخوایم تو این تاپیک درست فک کردنو باهم تمرین کنیم اما چیجوری؟ خب بیاین با یه مثال شروع کنیم برای اینکه شما بتونید یه متن زیبا بنویسین باید قبلش نوشتن و آداب اونرو بلد باشین ، برای اینکه نوشتتون از حالت خامی و مبتدی بودن در بیاد باید قبلش چنتا کتاب خونده باشین و البته بعدش باید خودتو دست به کار بشین و بنویسین قطعا نوشته های اولیه یک فرد با نوشته های بار دهم و صدمش تفاوت زیادی داره . خب برگردیم سر موضوع اصلیمون با میخوایم خوب فکر کردنو تمرین کنیم پس باید: 
1.درست فکر کردنو بلد باشیم : چیزی درسته که هدفش درست باشه اول باید یه موضوع درستو حسابی برای فکر کردن پیدا کنیم ، زمان مناسب برای فکر کردن به وضوع رو در نظر داشته باشیم و واقعیت ها رو در نظر بگیریم و...
2.با دیدگاه دیگران آشنا بشیم:
_قطعا همه ی آدمها یه جور فکر نمیکنن شاید خانم X به چیزی فکر کرده باشه و نکته ای در نظرش اومده باشه که من به اون بی توجه بودم
_از افرادی که بلدن خوب فکرکنن کمک بگیریم مثل بعضی کتاب ها . کتاب چیزی جز افکار نویسنده نیست. خوندن کتابهایی که نویسنده ی آنها خوب فکر کردنو بلده خیلی میتونه در پیشرفت ما موثر باشه   
3.شروع به فکر کردن کنیم : تا شروع استارت ماشینو نزنین راه نمیوفتیم پس بهتره از همین امروز شروع کنیم
خب حالا رسیدیم به اینجا که این تاپیک هدفش چیه ؟  
من میخوام درست فکر کردنو تمرین کنم و از شما میخوام که به من کمک کنین  4
هر چند وقت یک بار یه موضوعی رو انتخاب میکنیم تا باهم درموردش فکر کنییم نتیجه ی افکارتون رو تو این تاپیک پست کنین تا به ما در باز شدن پنجره های جدید تو ذهنمون کمک کرده باشن  3
اما یه نکته مهم : قطعا اختلاف نظر وجود داره چون طرز تفکر هرکس فرق داره هروقت اختلاف نظر وجود داره یا دعوا میشه یا کمال میرسه  21 یعنی به رشد عقلی دو طرف منجر میشه
هدف ما گزینه دومه پس هر کدوم از کاربران عزیز بیکر که در این تاپیک شرکت میکنن برای هر موضوع فقط یک پست ارسال کنن و نظر خودشونو اعلام کنن البته اگه نظرشون تغییر کرد میتونن اونو ویرایش کنن
موضوعات رو چیجوری انتخاب میکنیم ؟ اولین موضوع رو من میدم ولی از این به بعد هرکسی که نظری میده در آخر موضوع پیشنهادیش رو مینویسه دفعه بعد از بین موضوعات بیان شده یکیشو انتخاب میکنیم 
موضوع این هفته : 
این جمله غلطه یا درست؟ : با وجود اینکه زنان به تربیت فرزندان و کارهای خانه میپردازند زمینه رشد مردان در هر زمینه ای بیشتر از زنان است  
لطفا افکارتون رو با ما به اشتراک بزارین 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط گراویتون ، Rend ، شرل ، Aida ، اشوزدنگهه ، Safoura ، risen ، Milad ، Fawtimah ، Lestrade
مشکل گاهی فکر کردن نیست زیادی فکر کردنه  22 21
resim

کلیپ مخصوص جشن دو سالگی انجمن ( با kmplayer ببینید واضحتر است)

http://s9.picofile.com/file/8333611684/tawalod_anjoman_baker.wmv.html
پاسخ
 سپاس شده توسط Nila ، شرل
طبق. نظر افلاطون. در مورد جامعه ی آرمانی 
زن ها هم میتونن حاکم بشن به این شرط که کار های خانه از روی دوششون برداشته بشه 

البته من مخالفم چون علت اینکه  خانم ها که پیشرفت کم تری دارند به خاطر جزئی نگری و احساساتی بودن و وسواسی بودنشونه و هر خانمی. که این طور نباشد حتما موفق میشه 

RB
پ .ن : به خانما برنخوره من خودم فمنیست شدیدم
ساز من کوک نشد 
پس نباید می زدم 
اما زدم 

حال من خوب نشد 
به قلم دست نباید می زدم
 اما زدم 

منطقم چینش نشد 
به مسائل دست نباید می زدم 
اما زدم 

قلب من خوب نشد 
دست به عاشقی نباید می زدم 
اما زدم 

پای من خوب نشد 
پس به دو هم پا نباید می زدم
 اما زدم 

این نوشتم که بگویم پشیمانم اما 
دست به یک شعر تازه هم نباید می زدم 
اما زدم 

پاسخ
 سپاس شده توسط Nila
درسته طولانیه ولی لطفا بخونید و نظرتون را بگید:هر کسی قبل از این که زن باشه یا مرد باشه آدمه. و راه کمال برای گونه ی آدم باز گذاشته شده. درسته در برخی ویژگی ها تفاوت بین زن و مرد وجود داره و این تفاوت باعث میشه استعداد یکیشون توی فلان زمینه برای کمال بیشتر باشه ولی به توازن برای جنس مقابل هم زمینه های خاصی وجود داره که تکامل توش براشون راحت تره.مثلا مرد با توجه به قوی بودن جسمش توی ورزش فوتبال در کل با تلاش کمتر موفق تر از زن عمل میکنه، ولی این به این معنا نیست که همیشه مرد موفق تر از زنه درین زمینه. بلکه به این معناست که آسونتر میتونه به موفقیت برسه.
از طرفی زمینه هایی هم وجود داره که زنها به آسونی توش از مرد ها جلومیفتن. ولی در کل تعداد زمینه هایی که عملکرد هر کدومشون در اون متفاوت باشه نسبت به زمینه هایی که هر جفتشون به موازات پیش میرن خیلی کمه. و درکل در زمینه های کمال معنوی و ارتقای "انسانیت" و بسیاری از زمینه های دیگه فرقی بین زن و مرد وجود نداره. ولی بازهم باید به این توجه کنیم که درسته توی زمینه هایی که گفتیم هیچ کدوم از دو نوع به دیگری برتری نداره، امکان پیشرفت برای هر دوشون یکسانه، ولی، روش پیشرفتشون فرق میکنه. این تفاوت در روش ها باعث برتری یکی به دیگری نمیشه. و اگر یه مرد بخواد به روش زن یا یک زن بخواد به روش یه مرد توی فلان زمینه رشد کنه، نه تنها رشد نمیکنه بلکه به احتمال زیاد شکست بدی میخوره.
خب حالا برسیم به کار خونه. توی جامعه انسانی، باید یاد بگیریم همه چیز مبادله ی کالا به کالاست. زن از فرزندان مراقبت میکنه و پشتیبان مرد هست، مرد هم درعوض به گونه ای دیگه از زن حمایت میکنه و اینده ی فرزندان را تضمین میکنه. اگه بگیم امروزه که زنها پابه پای مرد ها کار میکنن. باید بگم در عوض مرد ها هم پا به پای زنها توی کار خونه باید کمک کنن. چون زنها در امور مالی کمک خانواده شدن مردهاهم باید در امور منزل کمک به خانوماشون کنن. اگه تضادی دیده میشه، یکیشون داره از خود گذشتگی میکنه. این توی خانواده س .درکل روابط همه ی افراد همینطوره. حتی احساسات آدم هم همینطوره. حالا اگه زنی بگه من توی خونه چون کارخونه میکنم راه پیشرفتم بسته شده باید بگیم خودت بیهمتی. پس مرد هم به خاطر پول درآوردن باید بگه من راه پیشرفتم بسته شده؟کل کار خونه و کار بیرونی که مرد و زن انجام میدن جزئیاته. همه ی این کار ها نهایتا برای زنده موندنه(یاد موریارتی خدا بیامرز افتادم).مرد میره کار کنه که خوراک و پوشاک و مسکن تهیه بشه. زن هم باز توی خونه اون خوراک و پوشاک و مسکن را مدیریت میکنه. درنهایت که چی بشه؟؟ زندگی کنیم که نمیریم؟؟این که تضاده...نه زن و مرد هرکدوم با دیگری همکاری میکنن تا زندگی کنن برای یه هدف والا. حالا اینکه اون هدف توی 90% جامعه گم شده و هدف همه از زندگی کردن شده تلاش برای زنده موندن بماند،البته من فکر میکنم آدم باید بره یه گوشه. یه زمین کشاورزی داشته باشه خودش خوراک و پوشاک و مسکنش را تهیه بکنه. (فقط نت را از جامعه بگیره 4 )بعد بشینه ببینه اون هدف که همه از یادشون رفته چیه. متاسفانه همه اونقدر درگیر زنده موندن شدن که یادشون رفته زنده موندن برای چی؟؟

resim
پاسخ
 سپاس شده توسط Nila ، اشوزدنگهه ، Safoura ، SH.B.N ، شرل
من فکر می کنم هر دو موجود می تونن بدو ن هم دیگه هم زنده بمونن البته اگه بخوایم تولید نسل رو حساب نکنیم
و خانم ها هم می تونن به آمادگی بدنی اقایون برسند. خیلی از اقایون هم در کار های خونه بهترن. 
پس نمی شه گفت که اونا حتماً به هم نیاز دارند چون هر کدوم می تونن در صورت نبودن دیگری به زندگی. خودشون ادامه بدن ا  صلا ما بهترین مخلوقات هستیم چون قابل سازگاری و پیشرفتیم
ساز من کوک نشد 
پس نباید می زدم 
اما زدم 

حال من خوب نشد 
به قلم دست نباید می زدم
 اما زدم 

منطقم چینش نشد 
به مسائل دست نباید می زدم 
اما زدم 

قلب من خوب نشد 
دست به عاشقی نباید می زدم 
اما زدم 

پای من خوب نشد 
پس به دو هم پا نباید می زدم
 اما زدم 

این نوشتم که بگویم پشیمانم اما 
دست به یک شعر تازه هم نباید می زدم 
اما زدم 

پاسخ
 سپاس شده توسط Nila
(2018/01/03، 06:59 PM)?R.B? نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من فکر می کنم هر دو موجود می تونن بدو ن هم دیگه هم زنده بمونن البته اگه بخوایم تولید نسل رو حساب نکنیم
و خانم ها هم می تونن به آمادگی بدنی اقایون برسند. خیلی از اقایون هم در کار های خونه بهترن. 
پس نمی شه گفت که اونا حتماً به هم نیاز دارند چون هر کدوم می تونن در صورت نبودن دیگری به زندگی. خودشون ادامه بدن ا  صلا ما بهترین مخلوقات هستیم چون قابل سازگاری و پیشرفتیم

با این دیدگاه در بعد فردی موافقم یعنی چند نفری تو جامعه اینطوری باشن اگه واقعا اهل پیشرفت باشن میتونن از یه آدم عادی با زندگی اجتماعی خیلی بیشتر پیرفت کنن.ولی در دید کلی تر یه جامعه وقتی تک تک افرادش اینطوری باشن دووم نمیاره و پیشرفت نمیکنه.درحالیکه به نظرم منطقی به نظر میرسه که برای یک فرد پیشرفت توی تنها زندگی کردنه. حالا کدومشون بهتره؟ زندگی مفرد یا زندگی اجتماعی؟ خب مثل اینکه مجبوریم توی جامعه زندگی کنیم و جامعه قوانین مشخص خودش را داره و اگه کسی میخواد تنهایی زندگی کنه باید فکر تحمل سختی هایی که از طرف جامعه بهش میرسه را بکنه. از طرفی این ایده زندگی تنهایی داره به تضاد میرسه. در بعد فردی درسته و در بعد اجتماعی غلط. این یعنی من دارم اشتباه میکنم که در بعد فردی درسته. ولی تو کتم نمیره که دارم اشتباه میکنم.
پس من (به طرز خود خواهانه ای) میگم من تنها زندگی میکنم ولی کار درست تو اجتماع زندگی کردنه. نمیدونم...شایدم به شخص بستگی داره که کدوم زندگی باعث پیشرفتش بشه؟ فردی یا توی اجتماع. 7 ...الانه که دیوونه بشم 2

resim
پاسخ
 سپاس شده توسط Nila ، اشوزدنگهه
تاپیک خیلی خوبیه...کسی نظری نداره؟؟ 22

resim
پاسخ
 سپاس شده توسط Nila
خب...با توجه با جوامع،قوانین و محدودیت هایی که برای خانم ها در نظر گرفته شده و مهم تر تلقین و طرز تفکر غالب مردها و زن ها نسبت به جنس زن،چیزی که در واقعیت و در این دنیا اتفاق افتاده میگه که بله..این جمله درسته و زمینه برای پیشرفت مرد در هر زمینه بیشتره.
اما اگر اینا رو در نظر نگیریم و فقط بخوایم هر دو جنس رو بررسی کنیم و قضاوت کنیم جواب کلی یک کلمه خواهد بود:نه
آفرینش زن و مرد متفاوت از هم عمل میکنه...زن توانایی های خاص خودش رو داره،محبت و فداکاری خاصی که مخصوص خودشه،توانایی پرورش فرزند درون خودت و حامل مخلوق دیگه بودن از ویژگی های انحصاری و برترشه..مرد ها هم ویژگی های خاص خودشون رو دارن..تفاوت های ذهنیشون مثل جزئی نگر بودن زنها و کلی نگر بودن مردها و...نشون دهنده اینه که توی بعضی از مسائل زن ها می تونن بهتر از مردها عمل کنن و بلعکس در زمینه های دیگه ای مردها می تونن بهتر عمل کنن،ولی بین این دو جنس ویژگی های مشترک هم فراوونه و این یعنی توی مسائل زیادی هر دو جنس توانایی های یکسان دارن.

پ ن: البته بنظر همین ایده رو هم نمیشه به همه تعمیم داد و امکان داره که مثلا یک خانم توی یک ورزش که به قدرت بدنی خیلی بالا نیاز داره(قدرت بدنی بالا جزو ویژگی های مرد) بتونه بقیه مردها رو شکست بده...توی هر موردی استثناهایی وجود دارن..بخش قابل توجهی از ویژگی ها رو با تلاش میشه تا حدود زیادی کسب کرد.ولی در همین مورد قدرت بدنی حتی اگه قوی ترین انسان جهان یک زن باشه چون غالب رو در نظر می گیریم میگیم که مردان قوی تر از زن ها هستند.
مگه میشه نشه کاری واسه اش کرد
واسه خاکی که انقدر درد داره......
پاسخ
 سپاس شده توسط گراویتون ، اشوزدنگهه ، Nila
پیشرفت در هر زمینه ای   ؟! 
تو دنیا هیچ چیز کامل نیس    بلکه کل چیزها جفت و زوج آفریده شدن تا همدیگرو کامل کنن  ن این ک ی نفر واحد ب تنهایی کامل باشه و تو هر زمینه ای پیشرفت کنه 
زن ظریف خلق میشه و مرد قویتر، زن احساسی تر   مرد با تعقل بیشتر 
مث روز و شب  بارون و آفتاب  منفی و مثبت هردو لازمه و باهم .
پس ن مرد لازمه ک تو هر زمینه ای فعال باشه  ن زن
البته این بصورت کلیه  
ولی بعضی وقتها غیره این پیش میاد 
حالا زن میتونه مث ی مرد تو جامعه کار سنگین رو پا ب پای مرد ها انجام بده  خوب طبیعتا  ویژگیهایی ک داره متفاوتع  و استفاده از یک مسیر مشابه جنس مخالفش  کارو سختر هم میکه   ولی  برای  یک هدف   راههای زیادی وجود داره    راهی ک با اون سازگار باشه  و اونو برسونه ک بنظر توش زحمت زیادی هس
resim 
پاسخ
 سپاس شده توسط گراویتون ، Nila
ما تو كدوم زمان زندگي مي كنيم؟
اگه به اسلام اعتغاد داشته باشيد  ويه مسلمون شيعه باشيد و تاريخ اسلام رو از ورود حضرت ادم تا حالا رو يه امار كو چيك داشته باشيد ما مي تونيم يه رگه هايي از سفر در زمان رو ببينيم. خوب اگه سفر در زمان كه حتما واقعيت داره اتفتغ بيفته با يه سوال مواجه مي شيم .ما تو كدوم زمان هستيم؟ 7 7 7 7 7 7 7
گذشته-حال-اينده. اينا سه دوره زماني هستن كه مي شناسمشون.حا لا ما تو كدوم از اونا زندگي ميكنيم؟ ايا كار هاي ما تقليدي از دنياي حال و ما در گذشته هستيم و كار هاي ما از پيش تعين شدست و ما هيچ حقي در درست كردن اينده خود نداريم و فقط تقليد مي كنيم و تقليد و تقليد و تقليد و..............
يا ما در اينده زندگي مي كنيم زماني كه ما گذشته واينده خود را مي سازيم و مي توانيم ان را تغير دهيم و هر طور كه دلمان خواست مي سازيمش.
يا ما در اينده اي زندگي مي كنيم كه دسترسي به سفر در زمان را دارد ولي ترس از اينكه باعث شود چيزي تغير كند و با ان تغير مشكلات بيشتري به وجود بيايد .وبايد با توفيق هاي اجباري را به دوش بكشند.
ما در كدام زمان هستيم؟ 7 7 7 7 7 7 7
[تصویر:  no_one_ever_got_to_me.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط Nila

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انجمن بیکراستریت در یازدهم مرداد ماه سال 95 با هدف افزایش دسترسی مخاطبین و طرفداران شخصیت شرلوک هولمز و کارآگاهان دیگر افتتاح شد
و با قــــدرت به فعالیت خود ادامه میدهد